Chodící reklama: Brazilec pronajal svou kůži reklamě

11.12.2017 - Zuzana Teličková

Většina lidí pečlivě zvažuje, co si nechá vytetovat na svém těle. Brazilský muž si s tím však příliš velkou hlavu nedělal a pronajal své tělo jako reklamní plochu

Za měsíc prezentování reklamy inkasuje Edson Aparecido Borim mezi 50–400 brazilských realů, což dělá zhruba 430–3 500 Kč.
Za měsíc prezentování reklamy inkasuje Edson Aparecido Borim mezi 50–400 brazilských realů, což dělá zhruba 430–3 500 Kč.

Reklama

Prostřednictvím velmi nezvyklé reklamy se živí Brazilec Edson Aparecido Borim. Prodává totiž reklamní prostor na své kůži. Firem, které chtějí mít na hrudníku, rukou nebo zádech svérázného podnikatele vytetováno své logo nebo reklamní slogan, není málo. Edsonovu kůži zatím zdobí 49 nejrůznějších motivů

Všechno prý začalo před zhruba deseti lety sázkou v baru, ale dnes je příjem z reklam jeho hlavním způsobem obživy. „Teď hledám firmu, která by stála o reklamní místo na mém čele. Musím si to ale dobře rozvážit a chci, aby šlo o opravdu dobrou smlouvu.“

TIP: Mistr kérka: Za svá tetování utratil Australan již téměř 2 miliony korun

Jaké podmínky nabízí Brazilec svým smluvním partnerům? Za měsíc prezentování reklamy inkasuje mezi 50–400 brazilských realů, což dělá zhruba 430–3 500 Kč. Cena závisí na velikosti tetování a jeho umístění.

Aby byla reklama na očích potenciálních klientů, prochází se Edson každý den ve svém domovském městě Tabani do pasu nahý. Není vázán konkrétním časem, ale měl by se ukazovat pravidelně. V případě, že firma neplatí, nemůže ji nahradit jiným klientem, a tak logo aspoň „přeškrtne“. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    G1, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: G1 | g1.globo.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907