Chodící reklama: Brazilec pronajal svou kůži reklamě

11.12.2017 - Zuzana Teličková

Většina lidí pečlivě zvažuje, co si nechá vytetovat na svém těle. Brazilský muž si s tím však příliš velkou hlavu nedělal a pronajal své tělo jako reklamní plochu

Za měsíc prezentování reklamy inkasuje Edson Aparecido Borim mezi 50–400 brazilských realů, což dělá zhruba 430–3 500 Kč.
Za měsíc prezentování reklamy inkasuje Edson Aparecido Borim mezi 50–400 brazilských realů, což dělá zhruba 430–3 500 Kč.

Reklama

Prostřednictvím velmi nezvyklé reklamy se živí Brazilec Edson Aparecido Borim. Prodává totiž reklamní prostor na své kůži. Firem, které chtějí mít na hrudníku, rukou nebo zádech svérázného podnikatele vytetováno své logo nebo reklamní slogan, není málo. Edsonovu kůži zatím zdobí 49 nejrůznějších motivů

Všechno prý začalo před zhruba deseti lety sázkou v baru, ale dnes je příjem z reklam jeho hlavním způsobem obživy. „Teď hledám firmu, která by stála o reklamní místo na mém čele. Musím si to ale dobře rozvážit a chci, aby šlo o opravdu dobrou smlouvu.“

TIP: Mistr kérka: Za svá tetování utratil Australan již téměř 2 miliony korun

Jaké podmínky nabízí Brazilec svým smluvním partnerům? Za měsíc prezentování reklamy inkasuje mezi 50–400 brazilských realů, což dělá zhruba 430–3 500 Kč. Cena závisí na velikosti tetování a jeho umístění.

Aby byla reklama na očích potenciálních klientů, prochází se Edson každý den ve svém domovském městě Tabani do pasu nahý. Není vázán konkrétním časem, ale měl by se ukazovat pravidelně. V případě, že firma neplatí, nemůže ji nahradit jiným klientem, a tak logo aspoň „přeškrtne“. 

  • Zdroj textu:

    G1, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: G1 | g1.globo.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pokud někdo nežije právě zdravě, neměl by zanedbávat přísun vitamínů obsažených v ovoci.

Věda

Geysir se stal prvním přírodním úkazem svého druhu, o němž se dozvěděli učenci starého kontinentu.

Cestování
Zajímavosti

Král Eduard VII.  se svou ženou královnou Alexandrou Dánskou.

Historie

Člunozobec africký na jezeře Albert v Ugandě.

Příroda

Sejdeme se na fotbale 

událost: Rose Parade, USA

Pravidelná novoroční oslava Rose Parade se v kalifornské Pasadeně odehrává již od roku 1890. Na alegorické vozy zdobené květinami dnes přiláká i stovky tisíc přihlížejících, z nichž část se odpoledne přesune na nedaleký stadion, aby sledovala tradiční univerzitní zápas v americkém fotbale.  

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907