Číňan zatajil před svou ženou výhru v loterii. Nyní ji musel odškodnit

Dva roky se panu Čou dařilo tajit výhru v loterii před svou manželkou. Pravda ale nakonec vyplula na povrch a podvedená žena požádala o odškodné.

21.02.2023 - Martin ReichmanMohlo by se zdát, že pan Čou je obyčejný lakomec. Výhru v loterii ve výši 8,43 milionu jüanů (v přepočtu zhruba 270 milionů korun) úspěšně tajil před svou ženou dva roky. Podělit se o peníze mu ale až takový problém nečinilo – v den, kdy mu byla výhra připsána na jeho účet, přeposlal své sestře dva miliony jüanů a dalších 700 tisíc jüanů poukázal své bývalé ženě na nákup bytu. Se současnou manželkou ale radost z výhry z neznámého důvodu nesdílel.

Jak už to tak bývá, tajemství po čase vyplouvají na povrch a Čouova žena na vše přišla. Obratem požádala o rozvod a svého muže zažalovala o svůj podíl na výhře. Nežádala přitom polovinu výhry, ale rovnou dvě třetiny – u soudu argumentovala, že se vůči ní manžel zachoval obzvlášť podle. Soudce ženinu argumentaci z větší části přijal a nařídil jejímu bývalému muži vyplatit poškozené ženě 60 % z původní částky.

TIP: Dobrý člověk ještě žije: Prodavač vrátil majitelce výherní los na milion dolarů

V Číně není o podobné příběhy nouze – loni na podzim jiný muž zatajil výhru 220 milionů jüanů před svou ženou a dětmi. Důvodem byla obava, aby je peníze nezkazily. Poměrně běžnou záležitostí je v Číně vyzvedávání výher v přestrojení – zpravidla kvůli obavám ze zločinců nebo kvůli závisti příbuzných a přátel. 


Další články v sekci