Číňan zatajil před svou ženou výhru v loterii. Nyní ji musel odškodnit

21.02.2023 - Martin Reichman

Dva roky se panu Čou dařilo tajit výhru v loterii před svou manželkou. Pravda ale nakonec vyplula na povrch a podvedená žena požádala o odškodné.


Reklama

Mohlo by se zdát, že pan Čou je obyčejný lakomec. Výhru v loterii ve výši 8,43 milionu jüanů (v přepočtu zhruba 270 milionů korun) úspěšně tajil před svou ženou dva roky. Podělit se o peníze mu ale až takový problém nečinilo – v den, kdy mu byla výhra připsána na jeho účet, přeposlal své sestře dva miliony jüanů a dalších 700 tisíc jüanů poukázal své bývalé ženě na nákup bytu. Se současnou manželkou ale radost z výhry z neznámého důvodu nesdílel.

Jak už to tak bývá, tajemství po čase vyplouvají na povrch a Čouova žena na vše přišla. Obratem požádala o rozvod a svého muže zažalovala o svůj podíl na výhře. Nežádala přitom polovinu výhry, ale rovnou dvě třetiny – u soudu argumentovala, že se vůči ní manžel zachoval obzvlášť podle. Soudce ženinu argumentaci z větší části přijal a nařídil jejímu bývalému muži vyplatit poškozené ženě 60 % z původní částky.

TIP: Dobrý člověk ještě žije: Prodavač vrátil majitelce výherní los na milion dolarů

V Číně není o podobné příběhy nouze – loni na podzim jiný muž zatajil výhru 220 milionů jüanů před svou ženou a dětmi. Důvodem byla obava, aby je peníze nezkazily. Poměrně běžnou záležitostí je v Číně vyzvedávání výher v přestrojení – zpravidla kvůli obavám ze zločinců nebo kvůli závisti příbuzných a přátel. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907