Dobrý člověk ještě žije: Prodavač vrátil majitelce výherní los na milion dolarů

15.09.2021 - Vilém Koubek

Američanka nedbale setřela los a posléze jej vyhodila, aniž by si všimla, že vyhrála milion dolarů…

<p>Letos v lednu prodělala Lea Rose Fiega těžkou formu covidu-19, v březnu vyhrála milion dolarů. </p>

Letos v lednu prodělala Lea Rose Fiega těžkou formu covidu-19, v březnu vyhrála milion dolarů. 


Reklama

Lea Rose Fiega z Massachusetts si během obědové pauzy koupila stírací los a ve spěchu jej setřela. Podle odhalených symbolů nic nevyhrála, jako obvykle, a tak lístek vrátila prodavačce v trafice. Deset dní pak ležel na hromádce spolu s dalšími losy, kde si ho následně všiml syn majitelky Abhi Shah.

TIP: Kdo si počká: 30 let sázel stejná čísla. V jeden den vyhrál hned dvakrát

Zaujalo ho, že ne všechna klíčová pole jsou na losu odkrytá – a když je setřel, zjistil, že měla Lea vyhrát milion dolarů, tedy přes 20 milionů korun. Dotyčná byla naštěstí věrnou zákaznicí rodinného obchodu, a tak jí majitelé los vrátili. Šokovaná žena se jim královsky odměnila a zbytek peněz si uložila na důchod.

Kromě poděkování od šťastné výherkyně získal obchod i prémii ve výši 10 tisíc dolarů za prodej výherního losu. Na otázku novinářů, jak se cítí, odpověděl Abhi Shah lakonicky: „Děkuji, mohu klidně spát.“

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ve výřezu zubní protéza George Washingtona – není divu, že s tímto monstrem v ústech nerad mluvil na veřejnosti.

Historie
Zajímavosti

Bez vody ani ránu

Kapybary (Hydrochoerus hydrochaeris) patří mezi savce žijící (podobně jako například hroši) částečně vodním životem. Proto je můžete vidět především v regionech, kde je snadný přístup k vodě: jejich oblíbeným místem jsou zatopené lučiny, okraje močálů a nížinné lesy, kde je dobrá pastva a po celý rok dostatek vláhy. Daří se jim u vodních nádrží a v okolí řek.

Vyskytují se ovšem i v suchých lesích, křovinatých podrostech a na loukách. Jsou pěstovány na farmách nejen ve své domovině a uprchlíci z těchto chovů se zabydlují v oblastech bohatých na vodu po celém světě. Například na Floridě jsou volně se pohybující kapybary běžně vídány a roku 2011 byla kapybara viděna v Kalifornii.

Často zůstávají skryty ve vodě, přičemž nad hladinu jim čouhají jen nozdry a oči. Pod vodu se dokážou ponořit i úplně a vydrží bez nadechnutí až pět minut. Přední nohy kapybar jsou o něco kratší než zadní a mezi prsty mají tato zvířata menší plovací blánu. Tato danost společně s umístěním očí, nozder a uší ve vrchní části hlavy je předurčuje k bezproblémovému přebývání ve vodě.

Příroda

Příčina vzniku obřích Fermiho bublin zatím zůstává nejasná.

Vesmír

Samantha Wrightová se svou dcerou Sofií a aplikací CamAPS FX, která monitoruje její cukrovku.

Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907