Čokoládová pozvánka na premiéru Vraždy v Orient expresu

04.11.2017 - Zuzana Rychlá

Česká premiéra nového filmu Kennetha Branagha Vražda v Orient expresu je naplánována na příští týden, anglická metropole ji ale už má za sebou.


Reklama

U příležitosti představení nového filmu natočeného na motivy kultovní detektivky Agathy Christie, připravila čokoládovna Godiva dárek, v podobě třímetrové repliky slavného vlaku.

TIP: Pro ženy, které mají své dny: Čokoláda s antimenstruační recepturou

Materiálem pro výrobu slavného Orient expresu byla pochopitelně čokoláda a ne jen tak obyčejná – Godiva je celosvětově známá pro své výrobky z té nejjemnější belgické čokolády. Na výrobu přes tři metry dlouhého vlaku padlo plných 60 kilogramů prémiové hořké a mléčné pochoutky. Výroba čokoládového vlaku zabrala téměř 350 hodin.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, godivachocolates.eu

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907