Deset let žije pod mostem a snaží se vyzrát na loterijní algoritmus

29.01.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

V roce 2008 utrpěl dnes devětačtyřicetiletý Číňan Wang pracovní úraz. Od svého zaměstnavatele sice dostal štědré odškodné, namísto toho, aby si zařídil nový život, se ale rozhodl opustit svoji rodinu a žít po mostem v Čchung-čchingu. Ve svém skromném příbytku strávil již deset let snahou o prolomení algoritmu číselné loterie.

Cílem Číňanova snažení ovšem není s pomocí výpočtů zbohatnout. Rozhodl se, že zpeněží svůj nápad a návod na rozlousknutí loterijního algoritmu chce vydat knižně. 

Wangova posedlost loterijními výpočty odstartovala v roce 2004, kdy během popíjení užasle hleděl na výherní kombinaci čísel v televizi. Uvědomil si prý, že mezi čísly existuje logická souvislost. Pustil se proto do usilovné práce na správném výpočtu. Po téměř 14 letech hlásí, že má hotovo. „Přišel jsem na to, jak lze určit výherní kombinaci,“ říká dnes pyšně matematik z pod mostu.  

„Práce ani peníze pro mě nejsou důležité,“ řekl Wang reportérům, kteří jeho příbytek navštívili. „Hodlám celý postup zveřejnit ve čtyřech knihách“. Svérázný čínský matematik věří, že kromě výdělku mu prodej z knih přinese i zasloužené uznání.

TIP: Malajsijský chiropraktik vás zbaví bolestí páteře: Kladivem!

Profesor matematiky Zhou Dexue z univerzity v provincii S'-čchuan ovšem Wangův optimismus nesdílí. Kombinace výherních čísel je podle něj generována náhodně a je takřka nemožné ji předem vypočítat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Global Times

  • Zdroj fotografií: Changzhou Business Daily

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vizualizace polární záře tančící v atmosféře rudé planety. (foto: Shutterstock)

Vesmír

Noráky se nazývali čeští muži, kteří museli za druhé světové války odejít do totálního nasazení do Norska. Bylo jich 1300. Většinu z nich Němci poslali až za polární kruh, kde stavěli opevnění, silnice a železnice. (foto: soukromý archiv příbuzných Jana Novotného)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907