Deset let žije pod mostem a snaží se vyzrát na loterijní algoritmus

29.01.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

V roce 2008 utrpěl dnes devětačtyřicetiletý Číňan Wang pracovní úraz. Od svého zaměstnavatele sice dostal štědré odškodné, namísto toho, aby si zařídil nový život, se ale rozhodl opustit svoji rodinu a žít po mostem v Čchung-čchingu. Ve svém skromném příbytku strávil již deset let snahou o prolomení algoritmu číselné loterie.

Cílem Číňanova snažení ovšem není s pomocí výpočtů zbohatnout. Rozhodl se, že zpeněží svůj nápad a návod na rozlousknutí loterijního algoritmu chce vydat knižně. 

Wangova posedlost loterijními výpočty odstartovala v roce 2004, kdy během popíjení užasle hleděl na výherní kombinaci čísel v televizi. Uvědomil si prý, že mezi čísly existuje logická souvislost. Pustil se proto do usilovné práce na správném výpočtu. Po téměř 14 letech hlásí, že má hotovo. „Přišel jsem na to, jak lze určit výherní kombinaci,“ říká dnes pyšně matematik z pod mostu.  

„Práce ani peníze pro mě nejsou důležité,“ řekl Wang reportérům, kteří jeho příbytek navštívili. „Hodlám celý postup zveřejnit ve čtyřech knihách“. Svérázný čínský matematik věří, že kromě výdělku mu prodej z knih přinese i zasloužené uznání.

TIP: Malajsijský chiropraktik vás zbaví bolestí páteře: Kladivem!

Profesor matematiky Zhou Dexue z univerzity v provincii S'-čchuan ovšem Wangův optimismus nesdílí. Kombinace výherních čísel je podle něj generována náhodně a je takřka nemožné ji předem vypočítat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Global Times

  • Zdroj fotografií: Changzhou Business Daily

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ve výřezu zubní protéza George Washingtona – není divu, že s tímto monstrem v ústech nerad mluvil na veřejnosti.

Historie
Zajímavosti

Bez vody ani ránu

Kapybary (Hydrochoerus hydrochaeris) patří mezi savce žijící (podobně jako například hroši) částečně vodním životem. Proto je můžete vidět především v regionech, kde je snadný přístup k vodě: jejich oblíbeným místem jsou zatopené lučiny, okraje močálů a nížinné lesy, kde je dobrá pastva a po celý rok dostatek vláhy. Daří se jim u vodních nádrží a v okolí řek.

Vyskytují se ovšem i v suchých lesích, křovinatých podrostech a na loukách. Jsou pěstovány na farmách nejen ve své domovině a uprchlíci z těchto chovů se zabydlují v oblastech bohatých na vodu po celém světě. Například na Floridě jsou volně se pohybující kapybary běžně vídány a roku 2011 byla kapybara viděna v Kalifornii.

Často zůstávají skryty ve vodě, přičemž nad hladinu jim čouhají jen nozdry a oči. Pod vodu se dokážou ponořit i úplně a vydrží bez nadechnutí až pět minut. Přední nohy kapybar jsou o něco kratší než zadní a mezi prsty mají tato zvířata menší plovací blánu. Tato danost společně s umístěním očí, nozder a uší ve vrchní části hlavy je předurčuje k bezproblémovému přebývání ve vodě.

Příroda

Příčina vzniku obřích Fermiho bublin zatím zůstává nejasná.

Vesmír

Samantha Wrightová se svou dcerou Sofií a aplikací CamAPS FX, která monitoruje její cukrovku.

Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907