Deset let žije pod mostem a snaží se vyzrát na loterijní algoritmus

29.01.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

V roce 2008 utrpěl dnes devětačtyřicetiletý Číňan Wang pracovní úraz. Od svého zaměstnavatele sice dostal štědré odškodné, namísto toho, aby si zařídil nový život, se ale rozhodl opustit svoji rodinu a žít po mostem v Čchung-čchingu. Ve svém skromném příbytku strávil již deset let snahou o prolomení algoritmu číselné loterie.

Cílem Číňanova snažení ovšem není s pomocí výpočtů zbohatnout. Rozhodl se, že zpeněží svůj nápad a návod na rozlousknutí loterijního algoritmu chce vydat knižně. 

Wangova posedlost loterijními výpočty odstartovala v roce 2004, kdy během popíjení užasle hleděl na výherní kombinaci čísel v televizi. Uvědomil si prý, že mezi čísly existuje logická souvislost. Pustil se proto do usilovné práce na správném výpočtu. Po téměř 14 letech hlásí, že má hotovo. „Přišel jsem na to, jak lze určit výherní kombinaci,“ říká dnes pyšně matematik z pod mostu.  

„Práce ani peníze pro mě nejsou důležité,“ řekl Wang reportérům, kteří jeho příbytek navštívili. „Hodlám celý postup zveřejnit ve čtyřech knihách“. Svérázný čínský matematik věří, že kromě výdělku mu prodej z knih přinese i zasloužené uznání.

TIP: Malajsijský chiropraktik vás zbaví bolestí páteře: Kladivem!

Profesor matematiky Zhou Dexue z univerzity v provincii S'-čchuan ovšem Wangův optimismus nesdílí. Kombinace výherních čísel je podle něj generována náhodně a je takřka nemožné ji předem vypočítat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Global Times

  • Zdroj fotografií: Changzhou Business Daily

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907