Dívce nakažené virem HIV se narodilo zdravé dítě

26.09.2016 - Zuzana Rychlá

Virem HIV se nakazila od své matky. Děsivou diagnózu se dozvěděla ve svých 11 letech. Nyní dívka porodila zdravého chlapce

Naděje pro život -<p>V 11 letech zjistila Paida Mutopo, že je nakažena virem HIV. Před pěti měsíci porodila zdravého chlapce Kaie.</p>
Naděje pro život -

V 11 letech zjistila Paida Mutopo, že je nakažena virem HIV. Před pěti měsíci porodila zdravého chlapce Kaie.


Reklama

Když se Paida Mutopo z anglického Manchesteru dozvěděla, že jí v těle koluje zákeřný virus HIV, zhroutil se jí svět. Šokující informaci se dozvěděla ve svých 11 letech. Do té doby lékaři připisovali její časté zdravotní potíže chatrnému zdraví a oslabené imunitě. Podobných případů může být v Británii tisíce. Odborníci odhadují, že v zemi žije okolo 100 tisíc lidí nakažených virem HIV, přičemž celá čtvrtina o tom vůbec nemusí vědět.

TIP: Zabijácký virus HIV: Kde se zrodilo zlo?

Nákaza virem HIV ale neznamená rozsudek smrti. Díky lékařské péči mou lidé s HIV žít plnohodnotný život a dožít se vysokého věku. Jak dokazuje případ Paida Mutopo, nákaza dokonce neznamená ani to, že by lidé s virem HIV nemohli mít zdravé děti. Paida před pěti měsíci porodila chlapce, který se podle lékařů těší dokonalému zdraví.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Barcroft TV, The Sun

  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Delfíni umí při náhlém vynoření usměrnit tvorbu bublinek dusíku tak, aby se jim nedostávaly do krevního oběhu a nekolovaly po těle. (foto: Unsplash, NOAA, CC0)

Příroda

Portrétová fotografie Emila Holuba s neodmyslitelnou tropickou přilbou. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Model blízkého planetárního systému TRAPPIST-1. (foto: NASA, R. Hurt, T. PyleCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Archeologové v Izraeli objevili 44 byzantských zlatých mincí a další cenné předměty. (foto: Israel Antiquities Authority, Dafna GazitCC BY 4.0)

Věda

Turecká obsluha kulometu s rakousko-uherským instruktorem. (foto: Jiří Ráčil, oldphoto.info -se souhlasem k publikování)

Válka

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907