Dlouhá cesta na malou: Mexické metro ochromují močící cestující

21.03.2020 - Vilém Koubek

Metro v mexickém hlavním městě se potýká s velmi netradičním problémem: Eskalátory jsou neustále porouchané, protože se topí v moči


Reklama

Metrem v Ciudad de México se každý rok sveze na 1,8 miliardy lidí, tudíž se řadí k největším na světě. Je zároveň i jedno z nejlevnějších – s jízdenkou za 5 pesos (zhruba 5 korun) lze jednosměrně využít až 226 kilometrů tratí. Minimálně dvě desítky z tamních 467 eskalátorů se však každý den musejí odstavit a mezi hlavní příčiny bídného stavu patří překvapivě lidská moč.

TIP: Ekologické močení po francouzsku: Ochrání novinka památky Paříže?

V podzemním bludišti se totiž většinou nenacházejí WC, a pasažéři si tak podle všeho na méně frekventovaných zastávkách nebo v nočních hodinách ulevují na jezdicích schodech. Staré eskalátory pak korodují a přestávají fungovat.

Zatím není známo, jak hodlají zastupitelé města situaci vyřešit. Než ovšem začnou schody renovovat, možná by měli v podzemce nejprve zbudovat záchodky… 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907