Nizozemská policie má nové posily: Vycvičené orly bojující proti dronům

19.09.2016 - Stanislav Mihulka

Orli se ukazují jako jedna z nejlepších zbraní, které je možné použít proti vlezlým dronům

Orel s dronem -<p>V Nizozemsku se teď drony musejí bát dravých ptáků</p>
Orel s dronem -

V Nizozemsku se teď drony musejí bát dravých ptáků


Reklama

K nizozemské policii se v těchto dnech oficiálně přidali severoameričtí orli bělohlaví. Budou speciálně vycvičení na to, aby v případě potřeby zneškodnili nežádoucí drony. Nizozemská policie je teď jedinou policejní silou světa, která má k dispozici dravce proti dronům.

V průběhu minulého roku nizozemští policisté orli testovali. Výsledky byly natolik slibné, že v Nizozemí nedávno zakoupili mláďata těchto orlů, aby je vycvičili na boj proti dronům.

Tato mláďata mají prozatím rozpětí křídel kolem 1 metru, ale až vyrostou, tak budou mít křídla o délce téměř 2,5 metru. Pro vlezlé civilní drony běžné velikosti budou dravci hrozivým protivníkem. Nizozemští policisté očekávají, že orlí rekruti budou připraveni k akci zhruba během 6 měsíců.

TIP: Instinkt proti elektronice: Nizozemští policisté trénuji dravce na lov dronů

Podle operačního manažera nizozemské policie Michela Baetena sice jeho kolegové pracují i s jinými postupy boje proti dronům, které zahrnují elektromagnetické pulzy nebo lasery, orli prý ale patří k těm nejvíce efektivním zbraním ve válce s drony.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: Dutch National Police

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907