Dominikánská republika: Ráj v srdci Karibiku

Bílé písečné pláže, koloniální památky, bohatá tropická příroda a výborná kuchyně – to vše a mnoho dalšího na vás čeká v Dominikánské republice. Pokud právě uvažujete, kam vyrazit na dovolenou, v následujícím článku se dozvíte hlavní důvody k návštěvě této fascinující karibské země

17.07.2016 - Komerční prezentaceLéto po celý rok

V Dominikánské republice se teploty celoročně pohybují okolo 28 °C, a tak je možné sem vycestovat v podstatě kdykoliv. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy teploty dosahují až 35 °C. V horách Cordillera Central ve vnitrozemí mohou teploty v zimních měsících klesat dokonce až k nule. 

Do Dominikánské republiky je možné vycestovat jak organizovaně s cestovní kanceláří, tak na vlastní pěst. Let z Evropy trvá přibližně 10 hodin a ke vstupu do země je potřeba platný cestovní pas a dále tzv. turistická karta.

Perfektní pláže

Země má na 400 km písečných pláží. Ty nejznámější leží na východě v Punta Cana (Bávaro, Cabeza de Toro, Macao). Korálové útesy a vraky potopených lodí na jižním pobřeží mezi letovisky Boca Chica a Bayahibe lákají vyznavače potápění a šnorchlování. Romantické zátoky a panenskou přírodu najdeme na poloostrově Samaná (Rincon, Bonita, Portillo) a nejlepší podmínky pro vodní sporty nabízí Puerto Plata a Cabarete na severním pobřeží.

Hory, vodopády i koloniální památky

Dovolená v Dominikánské republice ale nemusí být jen o lenošení. V zemi se i přes poměrně malou rozlohu (48 442 km2) nachází na 19 národních parků! Za zmínku stojí např. park Del Este či Los Haitises. Můžete podniknout trek na nejvyšší vrchol Karibiku – třítisícovku Pico Duarte, k vodopádům Aguas Blancas, El Limón či Monte Plata nebo k solnému jezeru Enriquillo, které je domovem krokodýlů, plameňáků a leguánů. Za kulturou a historií stojí za to vyrazit do Santo Dominga, jehož Koloniální zóna je na Seznamu památek UNESCO. Při návštěvě dominikánské metropole určitě ochutnejte místní vyhlášené pokrmy (např. Sancocho, Tostones, Mangú nebo La Bandera).

Festivaly v rytmech merengue

Dominikánské zvyky nejlépe poznáte na místních festivalech a oslavách. V srpnu se v Santo Domingu pravidelně koná Merengue festival, na který se sjíždějí lidé ze všech koutů země. V srpnu je pak vyhledávaným festivalem Restauracion de Puerto Plata. V únoru se v La Vega konají karnevalové oslavy a v Cabarete mezinárodní šampionáty ve vodních sportech.

Ubytování pro každý rozpočet

Co se ubytovacích možností týká, na výběr je od luxusních all-inclusive resortů přes butikové hotely, plážové apartmány až po hostely a kempy. Trendem posledních let jsou „adults only“ hotely, které cílí na dospělé klienty (16+).

Více informací o zemi najdete na stránkách: www.GoDominicanRepublic.cz

  • Zdroj textu

    PR článek

  • Zdroj fotografií

    PR článek


Další články v sekci