Doporučení severokorejských úřadů: Jezte psy, jsou zdraví!

17.08.2016 - Martin Reichman

Podle doporučení severokorejských úřadů je psí maso nejen zdravé, má prý i více vitamínů než kuřecí, hovězí, vepřové nebo kachní


Reklama

Severokorejská státní média v posledních měsících doporučují svým občanům konzumaci psího masa. Je prý dobré pro střeva a žaludek a obsahuje více vitamínů než ostatní druhy masa. Úřady také nabádají, aby lidé poražené psy před úpravou stahovali z kůže. Maso má prý lepší chuť.

TIP: Kontroverzní čínský festival psího masa se blíží: Uskuteční se i přes úřední zákaz

Psí maso je v Severní Koreji označováno jako „dangogi“, tedy „sladké maso“ a je považováno za univerzální medicínu na mnoho neduhů. Oblíbená psí polévka je například jedním z prostředků jak ve zdraví přežít letní vedra.

Podle severokorejských uprchlíků žijících v Jižní Koreji se ovšem i psí maso stalo v některých částech komunistické země, chronicky sužované nedostatkem základních potravin, luxusem dostupným jen vysoce postaveným stranickým funkcionářům a příslušníkům armády.

Reklama

  • Zdroj textu:

    koreatimes.co.kr, independent.co.uk

  • Zdroj fotografií: Humane Society International

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907