Drama na mostě: Dřevěná lávka nevydržela nápor čínských turistů

05.05.2017 - Zuzana Rychlá

Dřevěná lávka vinoucí se malebnou oblastí Meiling Lion Peak v jihočínské provincii Ťiang-si nevydržela nápor turistů


Reklama

V okamžiku, kdy se na mostě nacházelo přibližně 20 osob, došlo podle zpráv čínských vyšetřovatelů k úmyslnému rozhoupání visuté konstrukce a jejímu částečnému zhroucení. Během dramaticky vyhlížejícího incidentu nebyl podle čínských médií naštěstí nikdo zraněn.

Jde již o druhou podobnou událost v této oblasti za poslední dobu – před dvěma týdny došlo ke zhroucení dřevěné lávky, na které se v té chvíli nacházelo okolo 350 lidí. Zhruba dvacet lidí skončilo ve řece a šest turistů z Hong Kongu museli záchranáři dopravit do nemocnice.

Zejména turisticky atraktivní oblasti zažívají v Číně během svátečních dnů extrémní nápor návštěvníků. Často se pak stává, že na mosty a další prvky turistické infrastruktury vstupuje několikanásobně vyšší počet lidí, než jaký jejich konstrukce snese. V loňském roce otevřený rekordní skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie, musel být kvůli extrémnímu zájmu turistů dokonce na několik týdnů uzavřen.

 

  • Zdroj textu:

    Chinanews, Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: Pear Video

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907