Drama na mostě: Dřevěná lávka nevydržela nápor čínských turistů

05.05.2017 - Zuzana Rychlá

Dřevěná lávka vinoucí se malebnou oblastí Meiling Lion Peak v jihočínské provincii Ťiang-si nevydržela nápor turistů


Reklama

V okamžiku, kdy se na mostě nacházelo přibližně 20 osob, došlo podle zpráv čínských vyšetřovatelů k úmyslnému rozhoupání visuté konstrukce a jejímu částečnému zhroucení. Během dramaticky vyhlížejícího incidentu nebyl podle čínských médií naštěstí nikdo zraněn.

Jde již o druhou podobnou událost v této oblasti za poslední dobu – před dvěma týdny došlo ke zhroucení dřevěné lávky, na které se v té chvíli nacházelo okolo 350 lidí. Zhruba dvacet lidí skončilo ve řece a šest turistů z Hong Kongu museli záchranáři dopravit do nemocnice.

Zejména turisticky atraktivní oblasti zažívají v Číně během svátečních dnů extrémní nápor návštěvníků. Často se pak stává, že na mosty a další prvky turistické infrastruktury vstupuje několikanásobně vyšší počet lidí, než jaký jejich konstrukce snese. V loňském roce otevřený rekordní skleněný most, vinoucí se nad kaňonem Čang-ťia-ťie, musel být kvůli extrémnímu zájmu turistů dokonce na několik týdnů uzavřen.

 

  • Zdroj textu:

    Chinanews, Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: Pear Video

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Válka

El Comandante Fidel Castro - Pro Bílý dům představoval vládce Havany úhlavního nepřítele. CIA údajně jen v letech 1959–1963 provedla neuvěřitelných 638 pokusů o atentát.

Zajímavosti

Jedovatá a nebezpečná homolice síťkovaná

Věda

Vizualizace hvězdy s obří magnetickou skvrnou - Skvrna je jasná, zabírá až čtvrtinu povrchu hvězdy a je způsobena magnetickým polem hvězdy. Při rotaci hvězdy se skvrnu objevuje a mizí na polokouli přivrácené k Zemi, což způsobuje pozorovatelné změny jasnosti hvězdy.

Vesmír

Albert Eduard byl požitkář a nic na tom nezměnil ani sňatek s princeznou Alexandrou.

Historie

Vojáci museli využívat každé příležitosti k odpočinku, během samotné bitvy jich ale moc nebylo

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907