Drony společnosti Alphabet roznášejí v Austrálii burrito

18.10.2017 - Stanislav Mihulka

V Austrálii je to k nejbližšímu obchodu občas pořádně daleko. Nově by mohly pomoci drony

Dron s burritem - V Austrálii si mohou objednat burrito s dopravou dronem
Dron s burritem - V Austrálii si mohou objednat burrito s dopravou dronem

Reklama

Teritorium hlavního města Austrálie je samostatný stát na území Nového Jižního Walesu. Na území o rozloze 10× větší než má Brno žije necelých 400 tisíc obyvatel. Cesta do nejbližšího obchodu tak může být pro některé z místních obyvatel pořádně dlouhá. Řešením pro dopravu potravin do odlehlejších koutů této části země by mohly představovat drony.

TIP: Nový rekord: Dron doručil zásilku na vzdálenost 156 kilometrů

Řada projektů přepravy zásilek s drony v dnešní době vzniká v hustě obydlených městských centrech. Drony mají ale potenciál uplatnit se i ve venkovských oblastech, které bývají hůře dostupné. V Africe například rozvážejí zdravotnický materiál, v Austrálii se drony nyní pokoušejí o rozvážku rychlého občerstvení.

Pilotní projekt má na svědomí společnost Alphabet, která je mateřskou společností Google. Firma se ve spolupráci s mexickým řetězcem rychlého občerstvení Guzman y Gomezdo, pustila do rozvážky burrito na území Nového Jižního Walesu. 

  • Zdroj textu:

    Project Wing, Guzman y Gomez

  • Zdroj fotografií: Project Wing

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907