Drony společnosti Alphabet roznášejí v Austrálii burrito

18.10.2017 - Stanislav Mihulka

V Austrálii je to k nejbližšímu obchodu občas pořádně daleko. Nově by mohly pomoci drony

Dron s burritem - V Austrálii si mohou objednat burrito s dopravou dronem
Dron s burritem - V Austrálii si mohou objednat burrito s dopravou dronem

Reklama

Teritorium hlavního města Austrálie je samostatný stát na území Nového Jižního Walesu. Na území o rozloze 10× větší než má Brno žije necelých 400 tisíc obyvatel. Cesta do nejbližšího obchodu tak může být pro některé z místních obyvatel pořádně dlouhá. Řešením pro dopravu potravin do odlehlejších koutů této části země by mohly představovat drony.

TIP: Nový rekord: Dron doručil zásilku na vzdálenost 156 kilometrů

Řada projektů přepravy zásilek s drony v dnešní době vzniká v hustě obydlených městských centrech. Drony mají ale potenciál uplatnit se i ve venkovských oblastech, které bývají hůře dostupné. V Africe například rozvážejí zdravotnický materiál, v Austrálii se drony nyní pokoušejí o rozvážku rychlého občerstvení.

Pilotní projekt má na svědomí společnost Alphabet, která je mateřskou společností Google. Firma se ve spolupráci s mexickým řetězcem rychlého občerstvení Guzman y Gomezdo, pustila do rozvážky burrito na území Nového Jižního Walesu. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Project Wing, Guzman y Gomez

  • Zdroj fotografií: Project WingDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907