Nové technologie umožní včasné zásahy proti pytlákům v jižní Africe
Sloni to mají nahnuté. Pytláci prakticky všude v Africe je nenechají na pokoji a usilují jim o život. V jejich ochraně by mohly sehrát stěžejní roli drony, které bude podporovat umělá inteligence.
Drony provádějí letecký průzkum a mohou ohlídat prostředí, kde sloni žijí. Umělá inteligence zase může na snímcích nebo videosekvencích získaných drony rychle identifikovat slony a další zvířata, jako třeba nosorožce. Také na nich může objevit pytláky a okamžitě vyhlásit poplach pro ozbrojené strážce zvířat.
TIP: Propojená ochrana: Drony, senzory a Wi-Fi pomohou proti pytlákům
Jihoafrická nadace Lindbergh Foundation spolupracuje se softwarovou společností Neurala, která vyvíjí umělé inteligence pro analýzu snímků či videa dronů. Software může analyzovat data běžné nebo i infračervené kamery, takže drony podporované umělou inteligencí budou v jižní Africe hlídat slony před pytláky dnem i nocí.
Neurala, Air Shepherd
HistorieMrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)
ZajímavostiTradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, Artemis, CC0)
VálkaExplodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)