Dvojitá hrozba: Příští týden hrozí Mexickému zálivu hned 2 hurikány současně

Pokud se naplní předpovědi meteorologů, čekají Mexický záliv na počátku nadcházejícího týdne opravdu perné chvilky...

23.08.2020 - Stanislav MihulkaLetošní sezóna hurikánů v Atlantiku nabrala nejrychlejší start ve známé historii, alespoň pokud jde o výskyt „pojmenovaných“ bouří. Dosavadní bouře ale naštěstí nebyly nijak extrémní. Jen dvě z nich, Hanna a Isaias dosáhly síly hurikánu, a to jen kategorie 1. Podle předpovědí by se to teď ale ve zbylé části hurikánové sezóny mělo změnit a měly by přijít opravdu silné bouře a hurikány.

Předzvěstí těchto dramatických bouří by mohl být už příští týden. V úterý by se v oblasti amerického pobřeží Mexického zálivu mohly vyskytovat hned dva hurikány najednou. V současné chvíli jsou v podobě sílících tropických depresí, označených TD 13 a TD 14. Pokud se vyvinou do podoby tropických bouří až hurikánů, tak dostanou jména Laura a Marco.

TIP: Co nám připraví klima? Drtivé hurikány, vražedná horka a města bez vody

Takové počasí bylo v Mexickém zálivu až doposud velmi vzácné. Meteorolog Zack Fradella z New Orleans za svůj život nepamatuje, že v této oblasti někdy řádily dvě silné bouře zároveň. Silnější z těchto bouří „Laura“ by měla udeřit v oblasti Floridy, zatímco bouře „Marco“ by měla dosáhnout pevniny na pobřeží Texasu a Louisiany. Guvernér Floridy DeSantis doporučil obyvatelům státu, aby si připravili zásoby jídla a nezbytných věcí alespoň na 7 dní.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Zachary Fradella / Facebook


Další články v sekci