Dvojitá hrozba: Příští týden hrozí Mexickému zálivu hned 2 hurikány současně

23.08.2020 - Stanislav Mihulka

Pokud se naplní předpovědi meteorologů, čekají Mexický záliv na počátku nadcházejícího týdne opravdu perné chvilky...

<p>Předpověď počasí na příští dny s vyhlídkou na dvojitý úder silných bouří v Mexickém zálivu</p>

Předpověď počasí na příští dny s vyhlídkou na dvojitý úder silných bouří v Mexickém zálivu


Reklama

Letošní sezóna hurikánů v Atlantiku nabrala nejrychlejší start ve známé historii, alespoň pokud jde o výskyt „pojmenovaných“ bouří. Dosavadní bouře ale naštěstí nebyly nijak extrémní. Jen dvě z nich, Hanna a Isaias dosáhly síly hurikánu, a to jen kategorie 1. Podle předpovědí by se to teď ale ve zbylé části hurikánové sezóny mělo změnit a měly by přijít opravdu silné bouře a hurikány.

Předzvěstí těchto dramatických bouří by mohl být už příští týden. V úterý by se v oblasti amerického pobřeží Mexického zálivu mohly vyskytovat hned dva hurikány najednou. V současné chvíli jsou v podobě sílících tropických depresí, označených TD 13 a TD 14. Pokud se vyvinou do podoby tropických bouří až hurikánů, tak dostanou jména Laura a Marco.

TIP: Co nám připraví klima? Drtivé hurikány, vražedná horka a města bez vody

Takové počasí bylo v Mexickém zálivu až doposud velmi vzácné. Meteorolog Zack Fradella z New Orleans za svůj život nepamatuje, že v této oblasti někdy řádily dvě silné bouře zároveň. Silnější z těchto bouří „Laura“ by měla udeřit v oblasti Floridy, zatímco bouře „Marco“ by měla dosáhnout pevniny na pobřeží Texasu a Louisiany. Guvernér Floridy DeSantis doporučil obyvatelům státu, aby si připravili zásoby jídla a nezbytných věcí alespoň na 7 dní.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Forbes

  • Zdroj fotografií: Zachary Fradella / Facebook

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vizualizace polární záře tančící v atmosféře rudé planety. (foto: Shutterstock)

Vesmír

Noráky se nazývali čeští muži, kteří museli za druhé světové války odejít do totálního nasazení do Norska. Bylo jich 1300. Většinu z nich Němci poslali až za polární kruh, kde stavěli opevnění, silnice a železnice. (foto: soukromý archiv příbuzných Jana Novotného)

Zajímavosti

Růžoví elegáni se často hašteří. Vzrušením se jim načepýří peří a obzvlášť v zapadajícím slunci, kdy jeho barvy zázračně ožívají, bývají nádherní. (foto: David Říha)

Příroda

Aby se dostala na palubu, musela Jeanne Barretová oblékat mužský oděv. Námořníci však nic nepoznali. Její skutečná identita vyšla najevo při vylodění na Tahiti v dubnu 1768. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Objevená hlava mramorového Hérákla z Antikythéry. (foto: Nikos GiannoulakisCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907