Dvojitá hrozba: Příští týden hrozí Mexickému zálivu hned 2 hurikány současně

23.08.2020 - Stanislav Mihulka

Pokud se naplní předpovědi meteorologů, čekají Mexický záliv na počátku nadcházejícího týdne opravdu perné chvilky...

<p>Předpověď počasí na příští dny s vyhlídkou na dvojitý úder silných bouří v Mexickém zálivu</p>

Předpověď počasí na příští dny s vyhlídkou na dvojitý úder silných bouří v Mexickém zálivu


Reklama

Letošní sezóna hurikánů v Atlantiku nabrala nejrychlejší start ve známé historii, alespoň pokud jde o výskyt „pojmenovaných“ bouří. Dosavadní bouře ale naštěstí nebyly nijak extrémní. Jen dvě z nich, Hanna a Isaias dosáhly síly hurikánu, a to jen kategorie 1. Podle předpovědí by se to teď ale ve zbylé části hurikánové sezóny mělo změnit a měly by přijít opravdu silné bouře a hurikány.

Předzvěstí těchto dramatických bouří by mohl být už příští týden. V úterý by se v oblasti amerického pobřeží Mexického zálivu mohly vyskytovat hned dva hurikány najednou. V současné chvíli jsou v podobě sílících tropických depresí, označených TD 13 a TD 14. Pokud se vyvinou do podoby tropických bouří až hurikánů, tak dostanou jména Laura a Marco.

TIP: Co nám připraví klima? Drtivé hurikány, vražedná horka a města bez vody

Takové počasí bylo v Mexickém zálivu až doposud velmi vzácné. Meteorolog Zack Fradella z New Orleans za svůj život nepamatuje, že v této oblasti někdy řádily dvě silné bouře zároveň. Silnější z těchto bouří „Laura“ by měla udeřit v oblasti Floridy, zatímco bouře „Marco“ by měla dosáhnout pevniny na pobřeží Texasu a Louisiany. Guvernér Floridy DeSantis doporučil obyvatelům státu, aby si připravili zásoby jídla a nezbytných věcí alespoň na 7 dní.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Forbes

  • Zdroj fotografií: Zachary Fradella / Facebook

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907