Elektrická multikoptéra Volocopter má za sebou první pilotovaný let

11.04.2016 - Stanislav Mihulka

Je to jako zázrak s 18 rotory. Pilotovat revoluční létající stroj je prý úchvatné


Reklama

Volocopter společnosti e-volo svým vzhledem a pohyby připomíná spíše mimozemskou technologii. Nejde ale o žádnou science-fiction.

Ve skutečnosti to je multikoptéra s 18 rotory na elektrický pohon, které pohání celkem 9 baterií. Stroj postavený z kompozitních vláken váží necelou půltunu a může letět rychlostí až 100 km/h.

Od představení veřejnosti v listopadu 2013 Volocopter absolvoval více než 100 testovacích letů bez lidské posádky. Před pár dny se s Volocopterem vznesl první pilot, Alexander Zosel z vedení společnosti e-volo.

TIP: V Maďarsku pracují na osobních trikoptérách

Volocopter se řídí jedním joystickem a podle Zosela je to naprosto kouzelný zážitek. Přes svůj netradiční vzhled by se Volocopter měl stát létající strojem pro širokou veřejnost. Když vše půjde podle plánu, tak by se první multikoptéry měly do dvou let objevit na trhu.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, e-volo

  • Zdroj fotografií: e-volo

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Koalové na Klokaním ostrově nikdy neviděli člověka a záchrana ze spáleného lesa je pro ně velmi stresující.

Zajímavosti
Revue

Americké konopí na předpis má více THC, než je nutné, a nejspíš i více, než je zdrávo.

Věda
Vesmír

Život dobrovolců s sebou nesl nebezpečí komolení češtiny

Historie

Čarokrásní otakárci

V naší přírodě se můžete setkat se dvěma opravdovými klenoty: otakárkem fenyklovým a otakárkem ovocným. Je potěšitelné, že zatímco v nedávno minulých časech byl jejich výskyt velmi vzácný, v posledních letech se s nimi můžete setkat častěji. Přestože se v literatuře dočtete, že otakárek ovocný je v našich krajích vzácnější než fenyklový, moje osobní zkušenost to nepotvrzuje: ovocného vídám mnohonásobně častěji.

Otakárek fenyklový (Papilio machaon) připomíná krasavce z tropů. Od ovocného se liší kresbou na křídlech, sytější základní barvou (béžovou až žlutou), červenými oky a kratšími ostruhami. I tento motýl je skvělým letcem, oddávajícím se hilltoppingu. Je dvougenerační, v nejteplejších oblastech jižní Moravy až třígenerační. Dospělci létají od konce dubna do září. Housenky se živí na miříkovitých rostlinách – např. na mrkvi, kopru, kmínu, fenyklu, bedrníku atd.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907