Facebook zablokoval stránky francouzského města: Jeho název si spletl s nadávkou

15.04.2021 - Zuzana Rychlá


Reklama

Facebook na několik týdnů zablokoval stránky francouzského městečka Bitche, protože si jeho název spletl s anglickou nadávkou. Algoritmus internetové firmy usoudil, že jméno města porušuje pravidla ohledně užívání vulgarismů, protože ho zaměnil se slovem „bitch“ (čubka, kurva), což je v angličtině hojně užívaná urážka. Teď se šéf francouzského zastoupení společnosti Facebook starostovi města za kuriózní záměnu omlouvá.

„Facebook nás 19. března informoval, že naše stránky Ville de Bitche už nejsou on-line přístupné kvůli porušení podmínek užívání služby,“ uvedl starosta města Benoit Kieffer. „Zdá se, že jméno našeho města si někdo špatně vyložil,“ dodal.

Podle starosty tento případ dokazuje, že metody, které Facebook uplatňuje pro dohled nad obsahem, tak úplně nefungují. Ačkoli se město snažilo firmu kontaktovat, chybu se podařilo napravit až nyní. Mezitím město Bitche s 5 000 obyvateli na sociální síti vystupovalo pod neškodným označením „Mairie 57230“, tedy označením podle poštovního směrovacího čísla.

TIP: Facebook se omluvil za zablokování obrazu slavného francouzského malíře

Podobné „přehmaty“ algoritmů, které sociální síť využívá, přitom nejsou nic nového. V minulosti vzbudil poprask zablokovaný snímek sošky Willendorfské venuše – symbolu plodnosti pocházejícího z období mladšího paleolitu nebo obraz slavného francouzského romantického malíře Eugèna Delacroixe Svoboda vede lid na barikády. Před 10 lety Facebook zase smazal obal skupiny Nirvana Nevermind s odůvodněním, že jde o nedovolené zobrazení nahoty.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČTK

  • Zdroj fotografií:

    Mapy Google

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Už dnes je Čína téměř bezhotovostní. Platba kartou či mobilem znamená pro uživatele větší pohodlí.

Zajímavosti

První marsovské město Nüwa by mohlo vzniknout v oblasti v Tempe Mensa.

Vesmír

Pokud by bylo potřeba dokumentovat, že kosatky sebou umí pořádně hodit, tato fotka by rozhodně mohla posloužit jako výmluvný důkaz.

Příroda

Katharine a Spencer prožili na hollywoodské poměry opravdu klidný a solidní románek.

Historie
Revue

Pozemská atmosféra na snímku z paluby ISS

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907