Fastfoodový rekordman: Během 46 let spořádal přes 30 tisíc hamburgerů

14.05.2018 - Zuzana Rychlá

Donald Gorske z wisconsinského Fond du Lac je zákazníkem, o jakém každý restauratér sní. Na své oblíbené menu chodí denně již 46 let


Reklama

Bývalý vězeňský dozorce ve věznici ve Wauponu Don Gorske je zákazníkem, o jakém každý restauratér sní. Jeho vášní jsou hamburgery, zejména pak ten nejznámější – Big Mac od McDonald's. Na svou oblíbenou pochoutku chodí do provozovny rychlého občerstvení již 46 let a obvykle spořádá dva kousky. Od roku 1972 tak tento čtyřiašedesátiletý Američan pozřel již přes 30 tisíc Big Maců. Díky své vášni si Don Gorske vysloužil i zápis do Guinnessovy knihy rekordů, když loni v říjnu spořádal svůj 29 482. hamburger. 

Fastfoodový rekordman

Za posledních 46 let prý bylo jen osm dní, během kterých neměl svůj Big Mac. Bylo to proto, že ve své bývalé práci ve věznici ve Wauponu musel sloužit dvojité směny a nemohl se dostat ven. Své oblíbené jídlo vynechal také 27. dubna 1988. V tento den zemřela Gorskeho matka, která mu jeho hamburgerovou vášeň rozmlouvala. Jindy ho o jídlo připravila sněhová bouře – například když v roce 1982 dorazil k zavřené restauraci. 

Lidé, kteří Dona Gorskeho znají, mají pochybnosti o jeho duševní kondici. Kromě toho, že si vede pedantsky podrobné záznamy o svých stravovacích zvycích, skladuje ve svém domě tisíce krabiček od Big Maců. Neobvyklá sbírka ale už prý není zdaleka kompletní, o podstatnou část připravilo Dona Gorskeho tornádo v roce 1990.

TIP: Ve věku 98 let zemřel vynálezce Big Macu Jim Delligatti

Přestože jsou hamburgery a fast foody obecně spojovány s obezitou nezdravou stravou, Don se podle všeho těší skvělé kondici. Ve svých čtyřiašedesáti letech váží 86 kilogramů a ani měření cholesterolu neukázalo žádné významé negativní dopady poněkud monotónní stravy na Donovo zdraví.

Reklama

  • Zdroj textu:

    FDL Reporter

  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nález zhruba 25 tisíc let staré sošky se stal vědeckou senzací, která k moravským vykopávkám přitáhla zraky světových odborníků. Do Věstonic dorazil obdivovat poklady historie i velikán francouzské archeologie Henri Begouën.

Zajímavosti

Jeden z mnoha výhledů na jezero Cuicocha korunované dvojicí ostrovů.

Příroda

Chtřestýšovec Protobothrops mucrosquamatus - jeden z jedovatých hadů, jejichž genom vědci porovnávali s tím lidským.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Mozek pacienta s Creutzfeldtovou–Jakobovou chorobou. Šipky ukazují místa zasažená prionem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907