Francouzský umělec přestavěl vysloužilý autobus na veřejný bazén

17.09.2019 - Zuzana Rychlá

<p>Devět metrů dlouhý bazén pojme až deset plavců.</p>

Devět metrů dlouhý bazén pojme až deset plavců.


Reklama

Léto už sice pomalu končí, obyvatelé francouzského regionu Artois si ale mohou sluneční paprsky vychutnat ve zbrusu novém veřejném bazénu. Nejde přitom o bazén lecjaký – původně totiž brázdil silnice a během své „aktivní kariéry“ přepravil tisíce cestujících. Bazén totiž vznikl přestavbou z městského autobusu.

Otcem tohoto originálního dílka je francouzský hračička Benedetto Bufalino, který se podobnými výtvory baví již několik let. Starým a vysloužilým autům dává nový život v často nečekaných formách. Světlo světa tak spatřilo například auto přestavěné na zahradní gril, pec na pizzu, květinový záhon, stůl na ping-pong, tenisový kurt nebo třeba lampu pouličního osvětlení.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Čingischánovo vraždění udělalo z hedvábné stezky paradoxně bezpečnější místo pro obchod.

Zajímavosti

Skupina trilobitů Ampyx priscus, společně zaplavených bahnem

Věda
Zajímavosti

Vlajky, jež astronauti vztyčili na Měsíci, mohly tamním podmínkám odolávat jen po symbolickou dobu. V přepočtu stály pouhých 650 korun

Vesmír

Babylon dnešní doby

V odlehlých údolích se během staletí vyvinuly stovky etnik s naprosto rozdílnou kulturou a jazykem. Jen s východní části ostrova (tedy nezávislým státem Papua-Nová Guinea) je spojeno celkem 841 různých jazyků a společně se západní Indonéskou půlkou se počet používaných nářečí šplhá k tisícovce. To je asi sedmina všech jazyků světa. Většinou z nich však nehovoří více než 1 000 lidí. Na východní polovině ostrova se proto lidé z různých kmenů dorozumívají prostřednictvím Tok Pisin – směsi místních dialektů a zkomolených výrazů z angličtiny. V západní části je společným dorozumívacím prostředkem indonéština.

Příroda

Ocenění za chemii si odnesl japonský tým, jenž vyzkoumal, že pětileté dítě denně vyprodukuje až půl litru slin.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907