Francouzský umělec přestavěl vysloužilý autobus na veřejný bazén

17.09.2019 - Zuzana Rychlá

<p>Devět metrů dlouhý bazén pojme až deset plavců.</p>

Devět metrů dlouhý bazén pojme až deset plavců.


Reklama

Léto už sice pomalu končí, obyvatelé francouzského regionu Artois si ale mohou sluneční paprsky vychutnat ve zbrusu novém veřejném bazénu. Nejde přitom o bazén lecjaký – původně totiž brázdil silnice a během své „aktivní kariéry“ přepravil tisíce cestujících. Bazén totiž vznikl přestavbou z městského autobusu.

Otcem tohoto originálního dílka je francouzský hračička Benedetto Bufalino, který se podobnými výtvory baví již několik let. Starým a vysloužilým autům dává nový život v často nečekaných formách. Světlo světa tak spatřilo například auto přestavěné na zahradní gril, pec na pizzu, květinový záhon, stůl na ping-pong, tenisový kurt nebo třeba lampu pouličního osvětlení.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907