Francouzský umělec přestavěl vysloužilý autobus na veřejný bazén

17.09.2019 - Zuzana Rychlá

<p>Devět metrů dlouhý bazén pojme až deset plavců.</p>

Devět metrů dlouhý bazén pojme až deset plavců.


Reklama

Léto už sice pomalu končí, obyvatelé francouzského regionu Artois si ale mohou sluneční paprsky vychutnat ve zbrusu novém veřejném bazénu. Nejde přitom o bazén lecjaký – původně totiž brázdil silnice a během své „aktivní kariéry“ přepravil tisíce cestujících. Bazén totiž vznikl přestavbou z městského autobusu.

Otcem tohoto originálního dílka je francouzský hračička Benedetto Bufalino, který se podobnými výtvory baví již několik let. Starým a vysloužilým autům dává nový život v často nečekaných formách. Světlo světa tak spatřilo například auto přestavěné na zahradní gril, pec na pizzu, květinový záhon, stůl na ping-pong, tenisový kurt nebo třeba lampu pouličního osvětlení.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907