Futuristická superjachta ruského miliardáře na vlnách Temže

12.09.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Nevšední podívaná byla v minulých dnech k vidění na hladině londýnské Temže. Do anglické metropole zavítala futuristická superjachta 11. nejbohatšího Rusa a 139. nejbohatšího člověka na světě - Andreje Melničenkova.

Plavidlo s prostým názvem „A“ (podle prvního písmene křestního jména jejího majitele a jeho manželky) je vskutku úchvatný stroj. V roce 2008 jej pro ruského oligarchu za více než 7 miliard korun navrhl designér Martin Francis. Jachta, připomínající svým vzhledem ponorku nebo válečnou loď, měří 119 metrů, pojme 14 pasažérů, kolem nichž může kmitat 37 lidí z posádky a služebnictva. Na její palubě jsou mimo jiné i tři vyhřívané bazény a nechybí ani přistávací plošina pro vrtulník.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Samečci australských delfínů Sousa sahulensis nabízejí samičkám dar, který nelze prakticky využít, ale slouží jako důkaz síly a zdatnosti. (foto: Shutterstock)

Příroda

Protoplanetární disk u mladé hvězdy FU Orionis. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Kosterní pozůstatky uvnitř pohřební jeskyně Hagios Charalambos. (foto: INSTAP Academic Press, BetancourtCC BY 4.0)

Věda

Legenda aviatiky

Louise Blériota není ve světě létání potřeba představovat – do dějin se zapsal už v roce 1909 jako první člověk, který v letadle překonal kanál La Manche. Nemusíme asi dodávat, že šlo o stroj vlastní konstrukce, jehož repliku nesoucí název Blériot XI je dnes možné obdivovat na různých leteckých dnech po celé Evropě.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907