Halloweenská inspirace: Dýně jako dokonalá umělecká díla

25.10.2017 - Zuzana Rychlá

Když před osmi lety požádala manželka Alexe Wera, aby vyřezal halloweenskou dýni s logem jejího tehdejšího zaměstnavatele, nejspíš sama netušila, jakou lavinu právě spustila. Preciznost práce Alexe Wera a ohromující detaily jeho řezeb si rychle našly další zájemce. Aby se vyhnul degradaci svých děl, vyměnil Alex živé dýně za umělé a zakázky se mu jen hrnuly. Mezi jeho zákazníky patří takoví giganti jako Paramount, Netflix, ESPN nebo třeba Sony.

Při přípravě dýní, používá Alex pětivrstvou řezbu. Díky tomu dokáže docílit mimořádné plastičnosti svých obrazů.

Při přípravě dýní, používá Alex pětivrstvou řezbu. Díky tomu dokáže docílit mimořádné plastičnosti svých obrazů.

Wonder Woman

Wonder Woman

Anna z Ledového království

Anna z Ledového království

Star Wars

Star Wars

Spiderman

Spiderman

Beetlejuice

Beetlejuice

Terminátor

Terminátor

Reklama

  • Zdroj textu:

    lightworkers.com

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Alex Wer | ThePumpkinGeek.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907