Halloweenský MegaBurger: Kdo zvládne 8 tisíc kilokalorií ve dvoukilové baště?

01.11.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Bistro Brooklyn Cafe ve skotském Glasgow si připravilo pro své zákazníky skutečně strašidelnou výzvu. Nabízí 250 liber tomu, kdo spořádá jejich dvoukilový MegaBurger! Kromě pořádného apetitu je třeba se vypořádat i s časovým limitem. Vydatnou porcičku mletého hovězího musí odvážní jedlíci zvládnout do dvou hodin. Samotný burger váží přes kilo a spolu s obří bulkou, cibulí, grilovaným sýrem, párečky dýňovými hranolky, rajčaty a mléčným šejkem tvoří smrtící koktejl 8 184 kilokalorií. Vstupenka ke stolu stojí 35 liber.

Reklama

  • Zdroj textu:

    glasgowlive.co.uk

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907