Hlodavec jako dům: Návštěvníky zoo v San Diegu vítá obří dikobraz

04.07.2022 - Vilém Koubek

Americká zoologická zahrada odhalila „loutku“ hlodavce kuandu, o rozměrech menšího rodinného domu


Reklama

Loutka pojmenovaná Percy zpodobňuje kuandu obecného (Coendou prehensilis), který připomíná dikobraza, žije v lesích Jižní Ameriky a živí se listy, výhonky i plody rostlin.

TIP: Šestice soch, které zdánlivě popírají fyziku

Podoba skulptury vzešla ze spolupráce San Diego Zoo Wildlife Alliance a dílny Jima Hensona a znázorňuje živočicha vylézajícího z pařezu o obvodu 12 metrů. Jeho čumák je přitom velikostí srovnatelný s autem a tělo pokrývají dva tisíce pěnových bodlin. Celkově Percy dosahuje výšky dvoupatrové budovy a vznikl jako poutač na novou atrakci zoologické zahrady, jež se zaměřuje na divoká zvířata.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907