Hlodavec jako dům: Návštěvníky zoo v San Diegu vítá obří dikobraz

04.07.2022 - Vilém Koubek

Americká zoologická zahrada odhalila „loutku“ hlodavce kuandu, o rozměrech menšího rodinného domu


Reklama

Loutka pojmenovaná Percy zpodobňuje kuandu obecného (Coendou prehensilis), který připomíná dikobraza, žije v lesích Jižní Ameriky a živí se listy, výhonky i plody rostlin.

TIP: Šestice soch, které zdánlivě popírají fyziku

Podoba skulptury vzešla ze spolupráce San Diego Zoo Wildlife Alliance a dílny Jima Hensona a znázorňuje živočicha vylézajícího z pařezu o obvodu 12 metrů. Jeho čumák je přitom velikostí srovnatelný s autem a tělo pokrývají dva tisíce pěnových bodlin. Celkově Percy dosahuje výšky dvoupatrové budovy a vznikl jako poutač na novou atrakci zoologické zahrady, jež se zaměřuje na divoká zvířata.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907