Hororový Ostrov panenek: Vstupte, pokud máte odvahu

21.09.2022 - Zuzana Rychlá

Jen 30 kilometrů od centra Mexico City se nachází jedno z nejděsivějších míst světa – ponurý Isla de las Muñecas, neboli Ostrov panenek

<p>Pokud hledáte místa, která nahánějí hrůzu, máme pro vás tip: Isla de las Muñeca, neboli Ostrov panenek.</p>

Pokud hledáte místa, která nahánějí hrůzu, máme pro vás tip: Isla de las Muñeca, neboli Ostrov panenek.


Reklama

Ostrov panenek, leží na kanále Xochimico asi 30 kilometrů jižně od Mexico City. Přestože nikdy neměl být turistickou atrakcí, navštěvují ho dnes tisíce návštěvníků a lovců záhad - děsivé místo je totiž opředené smutnou legendou.

Na ostrůvku dělal mnoho let správce Julian Santana Barrera. Jednoho dne našel ve vodě utonulou malou holčičku. Krátce poté prý uviděl plavat na hladině panenku, která zřejmě dívence patřila. Panenku proto pověsil na strom, aby ulevil duši nešťastné dívky.

TIP: Mexický kult Santa Muerte: Paní stínů, která měří všem stejným metrem

V průběhu dalších let panenek a jejich částí přibývalo a pověrčivý Barrera zbloudivším návštěvníkům i místním úřadům tvrdil, že na ostrově straší duch utonulé dívky. Za nocí prý slyší její zoufalý křik. Ostrov se tak během let proměnil v bizarní panenkovské mauzoleum. Ironií osudu je, že v roce 2001 zemřel správce Barrera nedaleko místa, kde dívka utonula. Temný příběh od té doby láká tisíce návštěvníků a lovců záhad.

Reklama




Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V minulosti sestávaly nejjemnější látky z více než dvou set vláken na centimetr čtvereční a zdobily je také výšivky. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vedle pilota má Air Car pojmout i trojici spolucestujících. (foto: Profimedia/Lazzarini Design)

Revue

Mohutný výron koronální hmoty na snímku sondy SOHO

Vesmír

Archeologům se poprvé podařilo nalézt zbytky dřevěných hrotů z římské éry, které měly odradit útočníky. Hroty fungovaly podobně jako ostraný drát nebo žiletkový plot. (ilustrační foto: Unsplash, Hunter JamesCC0)

Věda

Pohled z planiny Omalos na vrcholky Bílých hor (Lefka Ori) s divokými růžovými tulipány (Tulipa bakeri) a fialovými sasankami věncovými (Anemone coronaria) v popředí. (foto: Cedrik a Štěpánka Haškovcovi - se souhlasem k publikování)

Příroda

Stříbro nalezené v Kutné hoře vedlo krále k vydání horního zákoníku a ražbě pražských grošů, „tvrdé měny“ středověku. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907