Hotovo: Společnost Tesla vyrobila největší Li-Ion baterii na světě

24.11.2017 - Stanislav Mihulka

Elon Musk dodržel slib a v Jižní Austrálii dokončil nejsilnější Li-Ion baterii světa. Bude dodávat energii pro 30 000 domácností

Největší baterie - V jižní Austrálii dokončili gigantickou baterii
Největší baterie - V jižní Austrálii dokončili gigantickou baterii

Reklama

Letos v březnu slíbil Elon Musk, šéf společnosti Tesla, že během 100 dní postaví v Jižní Austrálii obrovské baterie pro větrnou farmu Hornsdale Wind Farm. Odhodlání podpořil slibem, že pokud se nepodaří lhůtu dodržet, zaplatí náklady ze svého.

Odpočet začal Muskovi v září a jeho termín vyprší už za pár dnů - 1. prosince. Premiér Jižní Austrálie Jay Weatherill už ale v těchto dnech oficiálně potvrdil, že Musk svou baterii postavil, a že je připravena k uvedení do provozu.

TIP: Tichomořský ostrov Ta'u je kompletně poháněný solární energií

Masivní baterie systému 129 MWh Powerpack vlastně představují největší nabíjitelnou Li-Ion baterii na světě. Momentálně probíhají nezbytné testy. Až bude baterie v ostrém provozu, zvládne dodávat energii pro více než 30 tisíc domácností.

 

  • Zdroj textu:

    Premier of South Australia

  • Zdroj fotografií: Hornsdale Wind Farm

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sněhová pokrývka dosahovala v Sovětském svazu ještě v listopadu 1941 pouhých 20 centimetrů, mnohem větší problémy dělaly německým vojákům vydatné deště.

Válka

Létavka šíronohá (Rhacophorus reinwardtii) se vyskytuje v jižní části Malajského poloostrova, na Sumatře, Jávě a Borneu. Byla zaznamenána zejména v oblastech primárního a sekundárního deštného pralesa. Žije v korunách stromů a při rozmnožování vytváří hnízdo nad vodními nádržemi a potoky. Mimo toto období dospělí jedinci pravděpodobně tráví většinu svého života v hořejších částech lesních pater. Mezi prsty předních i zadních končetin má létavka blány, které jí pomáhají částečně plachtit. Při skoku ze stromu tak dokáže doletět na vzdálenost desíti až patnácti metrů. Samečci jsou velcí zhruba 4–5 cm, samičky asi 5,5–8 cm.

Příroda

Neobvykle chladné a vlhké počasí na počátku 20. století bylo nakonec horší, než všechny nové zbraně, včetně kulometů, tanků nebo bojových plynů.

Věda

Nádvoří univerzity v Córdobě stále dokládá někdejší vliv jezuitů na vzdělání, náboženství i kulturu.

Zajímavosti

V loňském roce získala Daisy ocenění Young Achiever for Arts, udělované výjimečným mladým lidem z hrabství Yorkshire.

Revue

Syrtis Major připomíná svým klínovitým tvarem černý kontinent vzhůru nohama.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907