Hyperloop by mohl vozit pasažéry mezi Stockholmem a Helsinkami za půlhodinu

08.07.2016 - Stanislav Mihulka

Pokud by revoluční dopravní systém spojil hlavní města Švédska a Finska, úplně to změní dopravu ve Skandinávii


Reklama

Hyperloop One, jedna ze společností, které chtějí využít převratný pneumatický dopravní systém hyperloop, si nechala vypracovat studii o spojení švédského a finského hlavního města.

Vše nasvědčuje tomu, že by se takové spojení vyplatilo. Hyperloop je rychlejší než letadlo a ze Stockholmu by se cestující dostali do Helsinek za pouhých 28 minut.

Pasažéři by ušetřili spoustu času a provozovatel hyperloopu by vydělal 888 milionů dolarů (více než 21,5 miliardy Kč) ročně, pokud by se potvrdily odhady o zhruba 43 milionech pasažérů ročně.

TIP: Hyperloop One zvládl první veřejný test pohonného systému v nevadské poušti

Takový projekt by vyžadoval výstavbu přibližně pětisetkilometrového tubusu a náklady ve výši 21 miliard dolarů (přes 500 miliard Kč). Podle společnosti Hyperloop One je to ale stále méně, než vysokorychlostní vlakové tratě.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Hyperloop One

  • Zdroj fotografií: Hyperloop One

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Vesmírná loď vstupuje do atmosféry. Nyní vše závisí na bezvadné funkci tepelného štítu.

Vesmír

Konstantin Rokossovskij zastával během bitvy funkci velitele Centrálního frontu.

Válka

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907