Dvě Britky představily dámský pisoár: Jeho použití je prý šestkrát rychlejší

Amber Probynová a Hazel McShaneová přišly s řešením odvěkého problému nekonečných front před dámskými toaletami na venkovních akcích a navrhly dámské pisoáry. Ty jsou podle nich šestkrát rychlejší na použití než běžné mobilní toalety.

06.06.2021 - Zuzana Rychlá a ČTKAmber Probynová a Hazel McShaneová z anglického Bristolu navrhly bezdotykovou toaletu Peequal, protože je rozčilovaly dlouhé fronty na dámské záchody na festivalech. Obě ženy na podobných hudebních akcích po celé Británii několik let pracovaly. „O pauze jsme si musely vybrat mezi tím, zda si dojdeme na záchod, nebo pro jídlo, protože fronty na dámy byly prostě šílené,“ uvedla McShaneová, která vystudovala fyziku.

„Takže pro náš magisterský projekt jsme měli vyřešit nějaký problém z denního života a hned jsme věděly, co uděláme,“ dodává McShaneová, která společně se svou kolegyní kvůli projektu oslovila přes 2 000 žen z Bristolu.

TIP: Palčivý problém: Proč si důkladně ulevíme na WC až po návratu domů?

„Nejsou v tom žádné trychtýře a je to napůl soukromé – nevidíte nic od pasu dolů,“ uvádí McShaneová k vynálezu, jehož prototyp chtějí autorky tento víkend otestovat na bristolské venkovní akci. 

„Je to ve skutečnosti adaptace tureckého záchodu, ale říkáme tomu piedestal,“ dodala McShaneová, podle které se design lehce vyvýšené toalety podobá lodi, aby se zmírnila možnost nechtěného vyšplíchnutí.

„Odvěký problém“ s dlouhými frontami na toaletu stojí podle antropoložky Probynové ženy hodiny života. „Nejdřív se na dámské pisoáry podíváte a možná si pomyslíte 'Tím si nejsem jistá', ale po pár drincích a po 15minutovém čekání ve frontě vám tahle možnost bude připadat podstatně přitažlivější,“ dodává Probynová.


Další články v sekci