Pentagon potvrdil, že uniklé video neidentifikovaných vzdušných jevů je pravé

Záběry údajně zobrazující UFO dostaly razítko autenticity od amerického ministerstva obrany. Video a několik fotografií skutečně podle mluvčí Pentagonu pořídili příslušníci amerického námořnictva

22.04.2021 - Martin ReichmanSérii záběrů a fotek zobrazujících zvláštní létající předměty nedávno zveřejnil server Mystery Wire (web je pro návštěvníky z Evropy nepřístupný) ve spolupráci s dokumentaristou a odborníkem na UFO Jeremym Corbellem. Pentagon následně potvrdil, že 18sekundové video tří objektů vznášejících se nad americkým torpédoborcem USS Russell z července 2019 je autentické.

Mluvčí Pentagonu Sue Goughová také potvrdila, že fotografie, které zachycují tři neidentifikované létající objekty, pořídili příslušníci americké armády. Bližší informace o povaze snímků mluvčí komentovat s ohledem na „strategičnost takových informací“ ale odmítla. Potvrdila ale, že se záznamem zabývá pracovní skupina pro neidentifikované vzdušné jevy (Unidentified Aerial Phenomena Task Force – UAPTF), která je složkou Úřadu pro námořní zpravodajství Spojených států (ONI).

Neidentifikované vzdušné jevy

Na sociálních sítích se rozběhla vášnivá debata o tom, co na fotkách a videích ve skutečnosti je a zda může jít o důkazy přítomnosti mimozemšťanů na Zemi. Zatím jde ale jen o spekulace. Potvrzení, že se záběry zabývá UAPTF značí jen tolik, že se zatím nepodařilo zjistit, co přesně záznam zachycuje.

Americké úřady se v posledních letech snaží vyhýbat používání termínu UFO a nahrazují jej zkratkou UAP - „unidentified aerial phenomena“, v překladu „neidentifikované vzdušné jevy“. Důvodem je hlavně zprofanovanost označení UFO popkulturou a konspiračními teoretiky. Používané označení UAP může zahrnovat cokoliv, co se nachází mimo naše znalosti a nelze to vysvětlit běžnými jevy. V praxi může jít nejen o „setkání třetího druhu“, ale také o nové technologie, které úřady či představitelé armády před veřejností a leckdy i před „nižšími armádními šaržemi“ jednoduše tají.

Podle odborníka na problematiku UFO – Jeremyho Corbella, jsou záběry pořízené americkými námořníky doposud nejzajímavějšími, jaké jsme v souvislosti s UFO mohli vidět. Skutečnost, že se záznamem zabývá UAPTF podle Corbella značí, že nejde o žádné balóny ani drony.

Nejde o první podobnou událost. Také v roce 2017 se internetem šířila videa zachycující létající objekt, která údajně pořídili piloti amerického námořnictva. Na rozdíl od nesčetného množství předešlých materiálů také tehdy zástupci amerického námořnictva potvrdili, že se nejedná o falzifikáty, nýbrž o autentické záběry z kabin stíhaček. Ani u nich ale nebylo jasné, co přesně zachycují.

TIP: UFO nad Británií: Co vydaly odtajněné archivy?

Přístup amerických úřadů k problematice UFO se výrazně proměnil během vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Dokladem je i očekávaná obsáhlá zpráva o aktivitách UFO nad Spojenými státy, kterou má Pentagon zveřejnit během letošního léta.

  • Zdroj textu

    New York Post, CNN, Mystery Wire

  • Zdroj fotografií

    United States Department of Defense


Další články v sekci