Tesla kontra Apple. Jaká nás čeká budoucnost s elektromobily?

Budou se za pět let na silnicích potkávat elektromobily Tesla a Apple, nebo se prosadí tradiční automobilky?

10.06.2016 - Stanislav MihulkaŠéf Tesla Motors Elon Musk podle všeho vidí blízkou budoucnost elektromobilů jako souboj mezi Teslou a společností Apple. Nedávno se nechal slyšet, že v Apple se sice opozdili se startem jejich tajného projektu elektromobilu, Apple to prý ale dožene a kolem roku 2020 budou vyrábět elektromobily ve velkém.

Zároveň s tím Musk tak trochu provokativně poznamenal, že Tesla bude v té době produkovat 1 milion elektromobilů ročně. Není ostatně tajemstvím, že usilují o dosažení prodeje 500 tisíc automobilů ročně v roce 2018.

Podle komentáře časopisu Business Insider se ale Musk zásadně plete. Jednak prý přeceňuje momentální schopnosti Tesly vyrábět automobily ve velkém. Nikdy se jim zatím nepovedlo prodávat elektromobily podle očekávání. Neznamená to, že by v Tesle nedělali skvělá auta. Jde o to, že zatím moc nezvládají průmyslovou produkci.

TIP: Startup Faraday Future spouští stavbu továrny na luxusní elektromobily

Druhým Muskovým špatným odhadem je podle Business Insideru představa, že jejich největším konkurentem v automobilech bude za pár let Apple. Mnohem více starostí prý budou mít se zavedenými výrobci automobilů, kteří jsou už dnes velmi dobří v tom, co dělají.

  • Zdroj textu

    Business Insider

  • Zdroj fotografií

    Tesla Motors


Další články v sekci