V Londýně se chystá velkolepá aukce memorabilií hudebních a filmových hvězd

Oblečení, které nosil David Bowie, kytara zpěváka skupiny Oasis nebo podepsaná žádost o zbrojní průkaz Elvise Presleyho. Tyto a stovky dalších memorabilií hudebních a filmových hvězd budou pro koupěchtivé fanoušky k mání příští měsíc v Londýně.

05.10.2022 - Martin ReichmanPro fanoušky The Beatles, Oasis, Michaela Jacksona, Sex Pistols, Blur, Rihanny, Spice Girls nebo třeba Davida Bowieho se chystá velkolepá příležitost – londýnská společnost Propstore chystá na počátku listopadu velkou aukci memorabilií hudebních hvězd a filmových rekvizit.

Mezi nejžhavější kousky patří „skafandr“, který měl v roce 1980 na sobě David Bowie ve slavném klipu k písni Ashes To Ashes. Očekávaná prodejní cena tohoto sběratelského kousku činí 60 až 80 tisíc liber (v přepočtu 1,6 až 2,2 milionu korun).

Od kytar až po bibli

K mání bude i jedna z největších sbírek memorabilií britské hudební skupiny Oasis, včetně stříbrné kytary Gibson Les Paul Florentine zpěváka Noela Gallaghera. Zájemci o tento skvost si podle Propstore budou muset připravit částku od 300 do 500 tisíc liber (8,2 až 14 milionů korun). V nabídce se ale objeví i o něco dostupnější set tří akustických kytar z klipu k patrně nejznámější písni této poprockové kapely Wonderwall.

Mezi další taháky patří podepsaná žádost o vydání zbrojního průkazu od Elvise Presleyho, boty Mel B ze Spice Girls nebo například kostým Whitney Houston „Královna noci“ z jejího filmu Osobní strážce

TIP: Sběratelské trendy dneška: Tenisky, brčka a herní kartičky za miliony

Vedle hudebních skvostů bude na aukci k mání i řada filmových artefaktů – originální Supermanův kostým, ikonický volejbalový míč „pan Wilson“ z filmu Trosečník nebo třeba bible, ve které měl Andy Dufresne schované geologické kladívko v legendárním filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Velkolepá čtyřdenní aukce Entertainment Live Auction se uskuteční od čtvrtka 3. do neděle 6. listopadu 2022 v londýnském sídle společnosti Bafta. 


Další články v sekci