Ztracený pes ujel 160 kilometrů v taxi, než se vrátil majitelce

Tříletý pes plemene cavapoo jménem Ralph z britského Wrexhamu ujel na 160 kilometrů v taxi na letiště do Manchesteru a zpět, než se vrátil ke své majitelce, které utekl při ranní procházce.

16.02.2023 - Zuzana Rychlá a ČTKRalph se ztratil Georgii Creweové v pondělí kolem páté ráno při procházce v lomu, když se Creweová zastavila na kus řeči s jiným pejskařem. Ačkoliv nikdy předtím neutekl, Ralph se na místo už nevrátil a majitelka jej v lomu a přilehlém lese hledala tři hodiny.

„Ukázalo se, že z lomu odešel a vydal se ulicemi směrem k domovu. Po cestě ale narazil na taxi, které vyzvedávalo rodinu mířící na letiště. Byla zima a Ralph skočil dovnitř do auta," popsala okolnosti útěku pro BBC Creweová.

TIP: V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

Jelikož pes neměl na obojku žádné identifikační informace, řidič neměl koho kontaktovat. A protože nechtěl Ralpha nechat u silnice, vzal ho s sebou na letiště a rozhodl se majitele najít později. Z letiště jel do Moldu v hrabství Flintshire, kde bydlí.

Ralph se majitelce vrátil díky tomu, že jak ona sama, tak i řidičův přítel sdíleli informaci o jeho zmizení na sociálních sítích. Doma byl pes už kolem desáté ráno, kde dostal velkou snídani a prospal většinu dne.


Další články v sekci