Indický otec roku buduje silnici: Touží častěji vidět své děti

17.01.2018 - Zuzana Rychlá

Správný muž by měl během svého života postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Pětačtyřicetiletý Jalandhar Nayak z Indie si k tomu přibral ještě stavbu silnice


Reklama

Přestože je rodná víska Jalandhara Nayaka vzdálená jen asi 10 kilometrů vzdušnou čarou od města, kde sídlí škola, cesta autobusem zabere kvůli složitému horskému terénu jeho synům okolo tří hodin. To je důvod proč Jalandhar vidí své tři potomky méně často, než by si přál. Namísto lkaní nad osudem se ale tento muž rozhodl konat.

Cestář s krumpáčem, páčidlem a sekerou

Dva roky buduje v náročném horském terénu cestu, která má propojit vesnici s městem. Za tuto dobu se mu jen s pomocí jednoduchých nástrojů podařilo vybudovat osmikilometrový úsek

TIP: Neobyčejný příběh Huang Dafa: Muže, který dokázal pohnout horami

Obdivuhodný výkon neušel místním novinářům, kteří Jalandharův příběh zveřejnili. Mediální zájem vyburcoval i místní úředníky, kteří slíbili, že na zbývající sedmikilometrovou část cesty vyčlení peníze a připraví potřebný projekt. O dosavadním snažení cílevědomého otce prý neměli nejmenší tušení - nikdy se na ně neobrátil s žádostí o finanční ani materiální pomoc.

Obdivuhodný výkon Jalandhara Nayaka zdá se dojde svého naplnění rychleji, než sám čekal. Jeho dosavadní práci navíc hodlají úředníci odměnit i finančně. Kvalita cesty je podle nich v některých úsecích na takové úrovni, že by po ní mohly v budoucnu jezdit i automobily. 

  • Zdroj textu:

    BBC, KalingaTV News Network

  • Zdroj fotografií: KalingaTV News Network

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Délka Vasova běhu (švédsky Vasaloppet) činí 90 kilometrů a pravidelně se ho účastní téměř 16 000 lyžařů.

Zajímavosti

Podle dřívějších teorií byl výbuch supervulkánu Toba natolik silný, že téměř způsobil vyhlazení nejen lidské rasy, ale i mnoha dalších živočišných druhů.

Věda

I dnes lze koupit výrobky ze želvoviny, ačkoliv je lov zvířat zakázaný pod pokutou 175 tisíc korun.

Zajímavosti

Podle posledního výzkumu odpovídá hmotnost naší Galaxie 1,5 bilionu sluncí. K uvedené hodnotě vědci dospěli pomocí měření rychlostí kulových hvězdokup, jež obíhají galaktické jádro.

Vesmír

Mravenci rodu Cephalotes si ve větvích stromů vždy najdou cestu a dávají přednost té, která má nejméně křižovatek

Příroda

Již v době objevu byly obří sochy na terasách poničené, moderní rekonstrukce je ukazuje v původním stavu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907