Insekticidem ku zdraví: Svérázná podoba zázraků jihoafrického pastora

30.12.2016 - Vilém Koubek

Duchovní léčitelé obvykle zbavují své ovečky bolesti a dalších potíží pomocí „kouzelných“ doteků či podobných technik – v Jihoafrické republice po nich ovšem stříkají insekticid


Reklama

Slepým a chromým se vrací zrak i ztracený cit v končetinách, němí pronášejí první slova… K mnoha podobným „zázrakům“ stačí na náboženských sešlostech trocha transu a dotek „vyvoleného“. Jihoafrický pastor Lethebo Rabalago však na své ovečky rozprašuje insekticid.

Přípravek se jmenuje Doom Super Multi-Insect Killer, ale věřící mu říkají jednoduše Doom (v překladu „zkáza“). Jeho použití údajně Rabalagovi doporučil přímo Bůh a ti, kteří již jedovatý postřik „schytali“, si nemohou vynachválit jeho blahodárné účinky: Ulevuje prý od bolestí žaludku či zad nebo také uvolňuje ucpané dutiny. Výrobce je však takovouto aplikací zděšen a varuje věřící, aby si zasažené části těla okamžitě umyli vodou, jinak jim hrozí zdravotní potíže.

Jihoafrická policie dává od podařeného pastora ruce pryč. „Zatím neevidujeme žádné oznámení proti Lethabo Rabalagovi,“ okomentoval zvláštní pastorovi praktiky policejní mluvčí Motlafela Mojapelo.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: SABC, Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Escobar měl na svědomí tisíce životů. V Medellínu sotva potkáte někoho, kdo by neznal některou z obětí.

Cestování
Historie

Jeden z australských sklípkanců. Tento pavouk patří k nejnebezpečnějším druhům zvířat na světě a jedno jeho kousnutí může být pro člověka smrtelné.

Věda

Mlha v atmosféře Pluta na snímku sondy New Horizons

Vesmír

Hamburger byl populární už v antice

Věda

Izraelské A-4 Skyhawky se osvědčily, tyto stroje však už čekají na rozebrání.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907