Reklama


Inteligentní japonská toaleta budoucnosti: Umyje, usuší, navoní a desinfikuje

15.12.2016 - Zuzana Rychlá

Zaplatili byste více než 300 tisíc za záchodovou mísu? Japonský výrobce luxusních toalet doufá, že ano


Reklama

Okolo 80 % Japonců má záchod vybavený nějakou formou bidetu. V Evropě a Česko nevyjímaje jde ale stále spíše o okrajový doplněk či výbavu luxusních hotelů a špičkových restaurací. Změnit pohled Evropanů na hygienu na toaletách se snaží japonský výrobce se svým modelem inteligentní toalety.

Proklatě chytrá mísa

Teplé záchodové prkýnko vzbuzuje v našich končinách nepříliš příjemné představy. Nemusí být ale nutně znakem toho, kdo na něm seděl před vámi. Inteligentní toaleta umí prkýnko nejen vyhřát na příjemnou teplotu, umí toho mnohem víc.

Součástí chytré toalety je i robotická tryska vybavená několika senzory. Jakmile dokončíte svou potřebu, tryska vám omyje pozadí vodou s přesně nastavenou teplotou, osuší vás teplým vzduchem a nakonec i navoní. Pomocí dálkového ovládání (například v chytrém telefonu) si lze zvolit specifické mytí „pánské“ či „dámské“.

S dokončením očisty ale práce pro chytrou toaletu zdaleka nekončí – nastává druhá fáze – desinfekce. Toaleta se poté co ji opustíte automaticky uzavře, spláchne, vyčistí a pomocí UV světla i vydesinfikuje. Voda použitá k desinfekci má přesně nastavené Ph, které rozpouští soli a likviduje bakterie. Některé modely chytrých toalet nabízí i poměrně úsměvné funkce – například „toaletní deník“, v němž se zaznamenává četnost vašich návštěv a můžete si tak udělat rychlý přehled o svém zdraví.

  • Zdroj textu: BBC
  • Zdroj fotografií: TOTO

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vypuštění americké testovací rakety Bumper 2 z Cape Canaveral v roce 1950 byl velký úspěch. Raketa vznikla spojením ukořistěné německé technologie a amerických vylepšení.

Zajímavosti

V Indii se ztratí až půl milionu dětí ročně

Věda

Součástí Hannibalovy armády byli i jezdci na slonech

Historie

Sovice sněžní možná vypadá spokojeně, ale její osud není úplně růžový

Věda

Zdroje gama záření na snímku oblohy s teleskopem HESS a Mléčnou dráhou.

Vesmír

Stávky polských dělníků nakonec potlačily domácí vojenské a bezpečnostní síly. Na snímku polské tanky T-55A

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907