Inženýři MIT vyvinuli „počítače na jídlo“ pro pěstování plodin kdekoliv na světě

29.12.2016 - Stanislav Mihulka

S novým zařízením pro pěstování plodin by už při katastrofě neměl nastat nedostatek potravin

„Počítač na jídlo“ -<p>Sofistikovaný systém vypěstuje jídlo kdekoliv</p>
„Počítač na jídlo“ -

Sofistikovaný systém vypěstuje jídlo kdekoliv


Reklama

Hlad je hrozivý protivník. Inženýři Massachusettského technologického institutu MIT ho chtějí porazit pomocí důmyslných „počítačů na jídlo“.

Po katastrofě v japonské Fukušimě, kde došlo k velkým ztrátám na zemědělské půdě, a lidé se tam velmi obávají kontaminace radioaktivitou, inženýři MIT spustili program Food Computer (česky Počítač na jídlo). Ten by měl v podobných případech pomoci.

TIP: 3D tiskárny na pizzy vyvíjeli pro vesmírné mise, ale uplatnily se na Zemi

Inženýři MIT vyvíjejí systém, který kompletní řídí růst rostlin v hydroponických podmínkách. Pro každý druh rostliny je k dispozici speciální klimatický recept, který zajistí, že zařízení vypěstuje hlavní plodiny mírného pásu prakticky kdekoliv na světě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    MIT Open Agricultural Initiative

  • Zdroj fotografií: MITDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907