Japonské workoholiky vyhání z práce autonomní dron. Na cestu jim hraje tradiční píseň
Lidé obvykle nepotřebují dvakrát pobízet, aby šli z práce domů. Neplatí to ale vždy. Zaměstnanci japonských firem nebo třeba vědci jsou proslulí tím, že práce je připoutá a zůstávají dlouho přesčas.
V Japonsku jde již o alarmující situaci. Podle nedávného průzkumu zaměstnanci celé čtvrtiny společností překračují 80 hodin přesčasů měsíčně. Takové pracovní nasazení nevydrží každý a japonští zaměstnanci nejednou umírají vyčerpáním již v mladém věku.
TIP: Pomáhat a chránit: Ve Velké Británii vznikla první policejní jednotka dronů
Japonská stavební společnost Taisei proto spojila síly s výrobcem dronů Blue Innovations a společně postavili dron T-FREND. Jeho úkolem je hlídkovat v celé budově, hledat lidi, kteří zůstávají po konci pracovní doby a zahnat je domů. Autonomní dron k tomuto účelu používá tradiční japonskou píseň Hotaru no Hikari, která se často hraje na konci vyučování nebo při zavírání obchodů.
Taisei
HistoriePočátečním dnem kalendáře se stalo 22. září 1792, kdy se monarchie změnila v republiku. (foto: Wikimedia Commons, CC0)
VědaMalý obrněný dinosaurus Jakapil kaniukura (ilustrace: PaleoGDY, Mauricio Álvarez & Gabriel Díaz Yanten, CC BY 4.0)
VálkaRepublic P-47 Thunderbolt se během války stal jedním ze tří symbolů letectva USA (spolu s letouny Lockheed P-38 Lightning a North American P-51 Mustang). (foto: Wikimedia Commons, US Air Force, CC0)