Japonský dron zahání přepracované zaměstnance domů písničkou

12.12.2017 - Stanislav Mihulka

Japonské workoholiky vyhání z práce autonomní dron. Na cestu jim hraje tradiční píseň

T-FREND - Nový dron, který ukončuje pracovní dobu
T-FREND - Nový dron, který ukončuje pracovní dobu

Reklama

Lidé obvykle nepotřebují dvakrát pobízet, aby šli z práce domů. Neplatí to ale vždy. Zaměstnanci japonských firem nebo třeba vědci jsou proslulí tím, že práce je připoutá a zůstávají dlouho přesčas.

V Japonsku jde již o alarmující situaci. Podle nedávného průzkumu zaměstnanci celé čtvrtiny společností překračují 80 hodin přesčasů měsíčně. Takové pracovní nasazení nevydrží každý a japonští zaměstnanci nejednou umírají vyčerpáním již v mladém věku.

TIP: Pomáhat a chránit: Ve Velké Británii vznikla první policejní jednotka dronů

Japonská stavební společnost Taisei proto spojila síly s výrobcem dronů Blue Innovations a společně postavili dron T-FREND. Jeho úkolem je hlídkovat v celé budově, hledat lidi, kteří zůstávají po konci pracovní doby a zahnat je domů. Autonomní dron k tomuto účelu používá tradiční japonskou píseň Hotaru no Hikari, která se často hraje na konci vyučování nebo při zavírání obchodů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Taisei

  • Zdroj fotografií: Taisei

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pro zdravý rozvoj dětí je klíčová pestrá a vyvážená strava; zvládnout jim dodat vše potřebné při zachování veganských principů je velice náročné a bez spolupráce s odborníky může jít o hazard s jejich zdravím.

Zajímavosti
Historie

<h3>Americký symbol</h3><p>Pistole <strong>Colt 1911 v ráži .45 ACP</strong> je symbolem sama o sobě již po celé století. Speciální designový model opatřený vrstvou čtyřiadvacetikarátového zlata vznikl jako odkaz na 2. dodatek ústavy Spojených států, zaručující občanům právo držet a nosit zbraně i vytvářet milice. Její tvůrci omezili počet coltů na sto kusů pro každý stát USA a část zisku z jejich prodeje putuje na účet občanského sdružení, hájícího zájmy střelecké veřejnosti. Tento skvostný model je ovšem v současnosti beznadějně vyprodaný.</p>

Revue

Francis Arthur Rycroft se vyznamenal během první bitvy u El Alameinu, když se výrazně podílel na zničení silné nepřátelské pozice.

Válka

Vesmírný dalekohled Jamese Webba bude přibližně 7× citlivější než Hubbleův  kosmický teleskop (HST). (foto: NASA GSFC/CIL, Adriana Manrique GutierrezCC BY 2.0)

Vesmír

Odlomená kra A68A, obklopená menšími úlomky, 21. listopadu 2020.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907