Japonský dron zahání přepracované zaměstnance domů písničkou

12.12.2017 - Stanislav Mihulka

Japonské workoholiky vyhání z práce autonomní dron. Na cestu jim hraje tradiční píseň

T-FREND - Nový dron, který ukončuje pracovní dobu
T-FREND - Nový dron, který ukončuje pracovní dobu

Reklama

Lidé obvykle nepotřebují dvakrát pobízet, aby šli z práce domů. Neplatí to ale vždy. Zaměstnanci japonských firem nebo třeba vědci jsou proslulí tím, že práce je připoutá a zůstávají dlouho přesčas.

V Japonsku jde již o alarmující situaci. Podle nedávného průzkumu zaměstnanci celé čtvrtiny společností překračují 80 hodin přesčasů měsíčně. Takové pracovní nasazení nevydrží každý a japonští zaměstnanci nejednou umírají vyčerpáním již v mladém věku.

TIP: Pomáhat a chránit: Ve Velké Británii vznikla první policejní jednotka dronů

Japonská stavební společnost Taisei proto spojila síly s výrobcem dronů Blue Innovations a společně postavili dron T-FREND. Jeho úkolem je hlídkovat v celé budově, hledat lidi, kteří zůstávají po konci pracovní doby a zahnat je domů. Autonomní dron k tomuto účelu používá tradiční japonskou píseň Hotaru no Hikari, která se často hraje na konci vyučování nebo při zavírání obchodů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Taisei

  • Zdroj fotografií: Taisei

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907