Jedovatý spolujezdec: Muže z Delaware překvapil chřestýš ukrytý v autě

04.07.2018 - Martin Reichman


Reklama

Podivný chrastivý zvuk, linoucí se z prostoru motoru, donutil nejmenovaného muže z Hancocku v americkém Delaware k podrobnější prohlídce auta. K jeho překvapení se pod kapotou vozu nacházel jedovatý chřestýš. Nevyžádaného spolujezdce museli z auta vypoklonkovat až přivolaní strážníci.

TIP: Jedovatí chřestýši: Překrásné i nebezpečné symboly Ameriky

Přestože na lidi útočí jen ve výjimečných případech, jsou chřestýši mimořádně nebezpeční. Dospělý jedinci dorůstají délky až 1,5 metru a váží okolo 1,5 kilogramu. Chřestýši patří mezi jedovaté druhy – toxiny jejich jedu obsahují převážně enzymy, některé druhy disponují i neurotoxickou složkou. Jen v USA a Kanadě je každoročně evidováno 45 000 uštknutí jedovatými hady přičemž 65 % případů uštknutí mají na svědomí právě chřestýši.

  • Zdroj textu:

    Associated Press

  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Rosomáci jsou stále loveni pro svou kožešinu. Huňatá srst, promaštěná přírodními oleji, totiž dokonale izoluje proti chladu a netvoří se na ní námraza.

Příroda

Plastová láhev se rozkládá až 200 let. Ročně jich přitom v oceánu skončí přes devět milionů tun.

Zajímavosti

Dosud nejvyšší rychlostí – 16,26 km/s, tj. 58 536 km/h – zamířila do kosmu sonda New Horizons, která pak v roce 2015 prolétla kolem Pluta. Přestože jí při startu nebyla udělena třetí kosmická rychlost, opustí Sluneční soustavu podobně jako Pioneer 10 a 11 či Voyager 1 a 2 – všechny totiž urychlil průlet kolem obřích planet.

Vesmír

Dovbušovi nebylo ani čtyřicet, když se stal vůdcem zbojnické bandy operující v rozsáhlé oblasti východních Karpat.

Historie
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907