Jen žádné intimnosti: Čínská univerzita čelí kritice pro svůj přísný etický kodex

02.11.2016 - Martin Reichman

Pro část mladých Číňanů zřejmě zmizí univerzita Binhai v Čching-tao ze seznamu vytoužených škol. Důvodem je přísný etický kodex školy

Jen žádné intimnosti -<p>Striktní pravidla na čínské univerzitě zapovídají držení za ruce, jezení ze společného talíře či poslech hudby sdílením sluchátek.</p>
Jen žádné intimnosti -

Striktní pravidla na čínské univerzitě zapovídají držení za ruce, jezení ze společného talíře či poslech hudby sdílením sluchátek.


Reklama

Kodex univerzity v čínském Čching-tao zakazuje jakoukoli formu intimity mezi studenty. Zapovězen je nejen sex, ale i držení za ruce nebo objímání. Striktní pravidla se ale vztahují i na jezení ze společného talíře, či poslech hudby sdílením sluchátek.

Studenti jako uklízečky

Při porušení kodexu následuje trest v podobě úklidu společných prostor či vyloučení studentů. Někteří studenti poukazují na zvláštní skutečnost, že univerzita nezaměstnává žádné pracovníky na úklid. Považují tak tresty za banální přestupky za snahu školy využívat studenty na jinak placené úklidové služby. 

Ředitelka školy sice připustila, že úklid koupelen, toalet a dalších společných prostor patří do rejstříku univerzitních trestů, vyloučila ale že by šlo o náhradu placených služeb. Cílem prý je naučit studenty zodpovědnosti.

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Locusta (vlevo) prý zabila stovky Římanů. Lucrezia Borgia zase patřila k velmi vzdělaným ženám.

Zajímavosti

Množství odpadní elektroniky neustále roste.

Věda
Revue
Vesmír

Torpédové čluny byly postrachem japonských zásobovacích lodí.

Válka

Po více než dvou letech dorazila výprava k řece Zambezi, kde měla začít stěžejní část cesty

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907