Jen žádné intimnosti: Čínská univerzita čelí kritice pro svůj přísný etický kodex

02.11.2016 - Martin Reichman

Pro část mladých Číňanů zřejmě zmizí univerzita Binhai v Čching-tao ze seznamu vytoužených škol. Důvodem je přísný etický kodex školy

Jen žádné intimnosti -<p>Striktní pravidla na čínské univerzitě zapovídají držení za ruce, jezení ze společného talíře či poslech hudby sdílením sluchátek.</p>
Jen žádné intimnosti -

Striktní pravidla na čínské univerzitě zapovídají držení za ruce, jezení ze společného talíře či poslech hudby sdílením sluchátek.


Reklama

Kodex univerzity v čínském Čching-tao zakazuje jakoukoli formu intimity mezi studenty. Zapovězen je nejen sex, ale i držení za ruce nebo objímání. Striktní pravidla se ale vztahují i na jezení ze společného talíře, či poslech hudby sdílením sluchátek.

Studenti jako uklízečky

Při porušení kodexu následuje trest v podobě úklidu společných prostor či vyloučení studentů. Někteří studenti poukazují na zvláštní skutečnost, že univerzita nezaměstnává žádné pracovníky na úklid. Považují tak tresty za banální přestupky za snahu školy využívat studenty na jinak placené úklidové služby. 

Ředitelka školy sice připustila, že úklid koupelen, toalet a dalších společných prostor patří do rejstříku univerzitních trestů, vyloučila ale že by šlo o náhradu placených služeb. Cílem prý je naučit studenty zodpovědnosti.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907