Jen žádné opisování: Nasaďte si krabice, písemka začíná!

03.09.2019 - Martin Reichman

Rodiče žádají odvolání ředitele školy v mexickém státě Tlaxcala. Své studenty ponižoval a nutil je absolvovat testy s krabicí nasazenou na hlavě


Reklama

Že si studenti ve školách občas při písemkách vypomohou drobným podvůdkem zřejmě nikoho nepřekvapí. Kdo nikdy nevyužil nápovědy od kamaráda, nepomohl si tahákem či nemrknul na test svého souseda v lavici, nechť hodí pomyslným kamenem. Učitelé se naopak starají o to, aby svým studentům v podvádění zabránili či je alespoň ztížili.

Do této nekonečné bitvy mezi studenty a kantory se pustil i Luis Juárez Texis, ředitel školy v mexické Tlaxcale. A dlužno dodat, že ne zrovna nejcitlivější formou. Studentům ve své třídě přikázal, aby si na hlavu nasadili lepenkové krabice s vyříznutými otvory. Opatření mělo studentům zabránit v opisování.

Fotografie studentů s krabicemi na hlavách ale pořádně rozlítila jejich rodiče, kteří se s žádostí o okamžité odvolání ředitele obrátili na příslušné oblastní i federální úřady. Podle rodičů došlo k psychickému, fyzickému a emočnímu ponížení studentů.

TIP: Jen žádné intimnosti: Čínská univerzita čelí kritice pro svůj přísný etický kodex

Zástupci školy, kde se incident odehrál kontrují, že k opatření došlo se souhlasem dotčených studentů a nikdo nebyl k nasazení krabice nucen. Šlo prý o „experiment, který měl rozvíjet motorické dovednosti studentů“. Sám ředitel školy Texis se následně ohradil, že by byl iniciátorem krabicového experimentu. Ve třídě prý byl jen v rámci hodnocení a dohledu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Bohatý sexuální život sebou nese i nepříjemná rizika.

Věda
Reklama
Historie

Oba trpaslíky od sebe odděluje vzdálenost asi 341 AU, tedy více než 10× větší vzdálenost než kolik činí vzdálenost mezi Sluncem a Neptunem! 

Vesmír

Příslušníci roty Bravo 3. praporu 75. pluku Rangers v roce 1993 během služby v rámci operace Gothic Serpent.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907