Jen žádné opisování: Nasaďte si krabice, písemka začíná!

03.09.2019 - Martin Reichman

Rodiče žádají odvolání ředitele školy v mexickém státě Tlaxcala. Své studenty ponižoval a nutil je absolvovat testy s krabicí nasazenou na hlavě


Reklama

Že si studenti ve školách občas při písemkách vypomohou drobným podvůdkem zřejmě nikoho nepřekvapí. Kdo nikdy nevyužil nápovědy od kamaráda, nepomohl si tahákem či nemrknul na test svého souseda v lavici, nechť hodí pomyslným kamenem. Učitelé se naopak starají o to, aby svým studentům v podvádění zabránili či je alespoň ztížili.

Do této nekonečné bitvy mezi studenty a kantory se pustil i Luis Juárez Texis, ředitel školy v mexické Tlaxcale. A dlužno dodat, že ne zrovna nejcitlivější formou. Studentům ve své třídě přikázal, aby si na hlavu nasadili lepenkové krabice s vyříznutými otvory. Opatření mělo studentům zabránit v opisování.

Fotografie studentů s krabicemi na hlavách ale pořádně rozlítila jejich rodiče, kteří se s žádostí o okamžité odvolání ředitele obrátili na příslušné oblastní i federální úřady. Podle rodičů došlo k psychickému, fyzickému a emočnímu ponížení studentů.

TIP: Jen žádné intimnosti: Čínská univerzita čelí kritice pro svůj přísný etický kodex

Zástupci školy, kde se incident odehrál kontrují, že k opatření došlo se souhlasem dotčených studentů a nikdo nebyl k nasazení krabice nucen. Šlo prý o „experiment, který měl rozvíjet motorické dovednosti studentů“. Sám ředitel školy Texis se následně ohradil, že by byl iniciátorem krabicového experimentu. Ve třídě prý byl jen v rámci hodnocení a dohledu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pod hladinou mangrovy vytvářejí zcela jedinečný ekosystém, který je domovem až pro 75 procent komerčně lovených ryb.

Zajímavosti

Z oxidu uhličitého by se mohla stát významná surovina pro výrobu potravinářských proteinů

Věda

Marek Fichtner, jeden z porotců soutěže Masterchef, vyzkoušel Lauben Sous Vide Stick přímo ve své praxi a stal se ambasadorem značky. Jeho závěry si můžete prohlédnout na stránkách společnosti Lauben. 

Reklama

Millerová se vítězně koupe v diktátorově vaně, na předložce přitom stojí její boty zašpiněné blátem z Dachau. 

Válka

Test systému AEPS v laboratořích JPL v Pasadeně

Vesmír

Do vězení se dostaly stovky komunistických funkcionářů

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907