Kanadská pošta rozešle na každou adresu v zemi pohlednici s pozdravem

08.03.2021 - Martin Reichman

S originálním projektem přišla kanadská pošta – v rámci podpory vládních snah o potlačení koronavirové pandemie rozešle zdarma do každé domácnosti pohlednici s pozdravem. Pohlednice pak bude možné opět zcela zdarma posílat svým blízkým.


Reklama

„Zatímco si udržujeme odstup, abychom bojovali proti šíření COVID-19, zůstat ve spojení s přáteli a blízkými je těžší než kdy jindy,“ píše ve svém prohlášení kanadská pošta. Na každou adresu v zemi proto hodlá doručit jednu pohlednici se vzkazem. Celkem půjde o zhruba 13,5 milionu pohlednic.

TIP: Pohlednicová mánie 21. století: Dostávejte pohledy z celého světa

Do oběhu půjde celkem šest různých pohlednic, z nichž každá nabízí jednoduché poselství lásky, uznání nebo poděkování. Každá domácnost dostane jednu náhodně vybranou pohlednici. Příjemci pak mohou doplnit vlastní vzkaz, adresu příjemce a zdarma ji poslat komukoli, na jakékoli místo v Kanadě. Pohlednice jsou součástí širšího programu „Write Here Write Now“, který byl spuštěn loni v září a jehož cílem je povzbudit Kanaďany k návratu k psaní dopisů a pohlednic.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Canada Post

  • Zdroj fotografií:

    Canada Post Corporation

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907