Káva s vůní česneku: Japonec vytvořil alternativu kávy z česneku

19.10.2017 - Zuzana Rychlá

Vypadá to jako káva, chutná to jako káva, ale připravené je to z česneku

Je libo česnekovou kávu?
Je libo česnekovou kávu?

Reklama

Když si dnes 74letý Yokitomo Shimotai připravoval před 30 lety steak na česneku, podařilo se mu ho pořádně připálit. Kulinářský nezdar mu ale paradoxně přinesl životní objev. Vůně spáleného česneku mu prý nápadně připomínala kávu. Hmotu proto smíchal s horkou vodou a ochutnal. A světe div se, nápoj mu kávu připomínal i svou chutí.

Káva s vůní česneku

Cesta od nevydařené přípravy oběda k česnekové kávě byla ve skutečnosti mnohem složitější a hlavně delší. Po svém objevu strávil Yokitomo mnoho dalších let experimentováním s teplotou, různými druhy česneku a možnými (i méně pravděpodobnými) přísadami. Dnes je Yokitomo Shimotai majitelem Coffee Shopu v Japonském Ninohe a svou česnekovou specialitku zde nabízí v přepočtu za 60 korun

TIP: Kofeinový zabiják Black Insomnia: Tohle je nejsilnější káva na světě!

Svou „kávu“ považuje za ideální náhradu skutečné kávy. Navíc je prý vzhledem k tomu, že neobsahuje žádný kofein, vhodná i pro těhotné ženy a lidi citlivé na kofein. Zákazníci se prý nemusejí obávat ani typického česnekového odéru z úst – důkladnou tepelnou úpravou je tato nepříjemná vlastnost česneku zcela eliminována.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Asahi Shimbun

  • Zdroj fotografií: The Asahi Shimbun

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907