Káva s vůní česneku: Japonec vytvořil alternativu kávy z česneku

Vypadá to jako káva, chutná to jako káva, ale připravené je to z česneku

19.10.2017 - Zuzana RychláKdyž si dnes 74letý Yokitomo Shimotai připravoval před 30 lety steak na česneku, podařilo se mu ho pořádně připálit. Kulinářský nezdar mu ale paradoxně přinesl životní objev. Vůně spáleného česneku mu prý nápadně připomínala kávu. Hmotu proto smíchal s horkou vodou a ochutnal. A světe div se, nápoj mu kávu připomínal i svou chutí.

Káva s vůní česneku

Cesta od nevydařené přípravy oběda k česnekové kávě byla ve skutečnosti mnohem složitější a hlavně delší. Po svém objevu strávil Yokitomo mnoho dalších let experimentováním s teplotou, různými druhy česneku a možnými (i méně pravděpodobnými) přísadami. Dnes je Yokitomo Shimotai majitelem Coffee Shopu v Japonském Ninohe a svou česnekovou specialitku zde nabízí v přepočtu za 60 korun

TIP: Kofeinový zabiják Black Insomnia: Tohle je nejsilnější káva na světě!

Svou „kávu“ považuje za ideální náhradu skutečné kávy. Navíc je prý vzhledem k tomu, že neobsahuje žádný kofein, vhodná i pro těhotné ženy a lidi citlivé na kofein. Zákazníci se prý nemusejí obávat ani typického česnekového odéru z úst – důkladnou tepelnou úpravou je tato nepříjemná vlastnost česneku zcela eliminována.

  • Zdroj textu

    The Asahi Shimbun

  • Zdroj fotografií

    The Asahi Shimbun


Další články v sekci