Když jde v práci o život: Jaká jsou nejnebezpečnější zaměstnání?

Každá práce má svá úskalí a každá může být svým způsobem nebezpečná. Jaká zaměstnání jsou ale nejnebezpečnější?

22.12.2016 - Kateřina VaškůAčkoliv může dlouhodobé sezení u počítače ohrozit náš oběhový systém, zrak i páteř, v žebříčku nejnebezpečnějších prací by jeho umístění vzbudilo zřejmě jen úsměv. První místo ve zmíněném seznamu jednoznačně patří zaměstnancům dřevařského průmyslu, nad nimiž se vznáší celá řada hrozeb – od padajících stromů přes ostré pily až po dlouhou pracovní dobu.

Rybáři a piloti v ohrožení

Následuje rybaření na širém moři, které se někdy považuje za ještě nebezpečnější, zejména pokud jde například o lovce krabů na Aljašce. Riziko úrazu či smrti zvyšuje v daném případě práce v nestabilním počasí a v noci i nízké teploty či možné poruchy přístrojů.

TIP: Letadlem, vlakem, nebo autem? Jaký způsob cestování je nejbezpečnější?

Další v pořadí jsou piloti, ovšem nikoliv zaměstnanci velkých komerčních společností, nýbrž ti, kteří řídí malá letadla v buši. Musejí se totiž vypořádat s mimořádně nepříznivými povětrnostními podmínkami, stejně jako s náročným terénem. Na nižších příčkách pak najdeme horníky, řidiče rikš či taxíků a likvidátory nášlapných min. U nás se loni staly nejrizikovějším pracovištěm také lesy: Zranil se každý sedmdesátý zaměstnanec dřevozpracujícího průmyslu.

  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci