Kempování pro odvážné: Pohodový relax stovky metrů nad zemí

24.11.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Pokud vám klasické kempování přijde nudné, možná vás osloví tato adrenalinová verze. Fotograf Alexandre Eggermont se vydal se svými přáteli do kalifornského národního parku Yosemite. Kromě šplhání po strmých srázech zdejších skal si tito odvážlivci našli čas i na zasloužený odpočinek. Podívejte se, jak takový odpočinek ve výšce několika set metrů nad zemí vypadá. Snímek byl pořízen na extrémní skalní stěně, které se říká El Capitan. Ještě ve 30. letech 20. století bylo zdolání této 900 metrů vysoké stěny považováno za nemožné.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907