Kempování pro odvážné: Pohodový relax stovky metrů nad zemí

24.11.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Pokud vám klasické kempování přijde nudné, možná vás osloví tato adrenalinová verze. Fotograf Alexandre Eggermont se vydal se svými přáteli do kalifornského národního parku Yosemite. Kromě šplhání po strmých srázech zdejších skal si tito odvážlivci našli čas i na zasloužený odpočinek. Podívejte se, jak takový odpočinek ve výšce několika set metrů nad zemí vypadá. Snímek byl pořízen na extrémní skalní stěně, které se říká El Capitan. Ještě ve 30. letech 20. století bylo zdolání této 900 metrů vysoké stěny považováno za nemožné.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907