Keňský právník žaluje Izrael a Itálii pro vraždu Ježíše Krista

04.07.2017 - Zuzana Rychlá

K Mezinárodnímu soudnímu dvoru v nizozemském Haagu doputovala petice keňského právníka, v níž viní Izrael a Itálii z vraždy Ježíše Krista


Reklama

Nesou Izrael a Itálie vinu na ukřižování Ježíše Krista? Rozhodnout má v této otázce Mezinárodní soudní dvůr v Haagu, na který se obrátil svérázný keňský právník Dola Indidis. Ze strany Keňana nejde o první pokus učinit zmíněné země odpovědné z vraždy Ježíše, podobnou petici soudu doručil již před 10 lety. Tehdy se jí soud odmítl zabývat.

2000 let stará vražda

V novém návrhu Dola Indidis viní ze smrti Krista kromě Izraele a Itálie i některé historické postavy, například Piláta Pontského, římského prefekta provincie Judea, který podle Bible odsoudil Ježíše k ukřižování. Mezi dalšími žalovanými je i tehdejší římský císař TiberiusHéródés Antipas a další historické či biblické postavy.

Podle Dola Indidise byl Ježíšův výslech v rozporu s tehdejším i současným právem. Byly proti němu použité nezákonné formy mučení a celý proces odporoval všem formám spravedlnosti. „Někteří přítomní na Ježíše plivali, vysmívali se mu a bušili do něj pěstmi,“ okomentoval své pohnutky keňský právník.

TIP: Pastor ze Zimbabwe tvrdí: „Mám přímou telefonní linku na Boha“

S největší pravděpodobností ale snaha Keňana ani tentokrát nedojde svého naplnění. Podle mluvčího haagského soudu se Mezinárodní soudní dvůr podobnou žalobou zabývat nemůže, neboť tato nespadá do jeho kompetencí. „Zabývat se něčím podobným není pro Mezinárodní soudní dvůr ani teoreticky možné,“ prohlásil směrem k petici jeden ze zpravodajů haagského soudu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Tuko Kenya

  • Zdroj fotografií: Kenya DailyDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Na celém světě existuje přibližně 7 000 různých jazyků. Jen v Evropě je jich okolo 200. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Rover Ingenuity má za sebou již 40 letů v atmosféře Marsu. (ilustrace: NASACC BY 4.0)

Vesmír

Císař Karel I. provádí inspekci bosenského pluku na italské frontě. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Marie Habsburská (1505–1558), obraz německého malíře Hanse Maler zu Schwaze. (zdroj: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Pelikáni na jezeře Kerkini. V hladině se zrcadlí dvoutisícové vrcholy pohoří Belasica zahalené bělavými mračny. (foto: Vladimír Šoltys - se souhlasem k publikování)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907