Klingon z Thajska: Nedávno objevný čolek by mohl hrát ve Star Treku

26.12.2016 - Stanislav Mihulka

Stále další a další nálezy nových druhů v tropech i jinde po světě ukazují, že je ještě co objevovat

Čolek Klingon -<p>Čolek <em>Tylototriton anguliceps</em> jako by z oka vypadl Klingonovi</p>
Čolek Klingon -

Čolek Tylototriton anguliceps jako by z oka vypadl Klingonovi


Reklama

Na planetě jsme už objevili hodně druhů. Ale ještě zdaleka ne všechny. Jenom v jihovýchodní Asii vědci v poslední době objevili 163 nových druhů. Bylo mezi nimi 126 rostlin, 11 ryb, 3 savci a 9 obojživelníků.

Jedním z nich je i čolek Tylototriton anguliceps, který ihned získal přiléhavou přezdívku Klingon newt, česky čolek Klingon. Důvod je patrný na první pohled.

TIP: Jmenuje se Bond. Nová hutie z Karibiku se honosí slavným jménem

V jihovýchodní Asii i jinde na světě ještě jistě žijí doposud nepoznané druhy, jako byl ještě donedávna čolek Klingon. Už dnes ale čelí stále vzrůstajícímu tlaku lidských aktivit.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: Porrawee PomchoteDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907