Konec štiplavých poznámek: Kim Čong-un zakázal v KLDR sarkasmus

13.09.2016 - Martin Reichman

Nejrůznější zákazy a příkazy tak nějak k soužití lidí patří. Některé jsou nutné, jiné zbytečné a další vyloženě absurdní. Mezi ty nejabsurdnější patří i čerstvé nařízení určené Severokorejcům

Kim Čong-un -<p>Ihned po uvedení do funkce prvního tajemníka strany dal Kim Čong-un všem svým generálům najevo, že přichází silná osobnost. Minometem nechal popravit svého strýce a mentora. </p>
Kim Čong-un -

Ihned po uvedení do funkce prvního tajemníka strany dal Kim Čong-un všem svým generálům najevo, že přichází silná osobnost. Minometem nechal popravit svého strýce a mentora. 


Reklama

Prázdné obchody? Může za to Amerika! Špatné počasí? Zlí Američané! Přesolené jídlo, roztržená košile či prohra místního sportovního klubu – to vše bylo mezi prostými Severokorejci zvykem v nadsázce připisovat na vrub arcizlounům z Wall Street. S tím je ale nyní konec - vůdce Kim Čong-un sarkasmus zakázal. 

Obyvatelé Severní Koreje byli varováni, aby v každodenní konverzaci sarkastickým tónem nemluvili o režimu ani Kimovi samém. O zákazu byli občané informováni na sérii masových shromáždění, která se konala po celé zemi.

Zákaz smíchu, obezity i nahoty za volantem

Absurdní nařízení ale rozhodně nejsou vynálezem diktátorů a totalitních vůdců – před dvěma lety se například místopředseda turecké vlády Bülent Arinç vyslovil pro zákaz smíchu a tlachání žen. Není prý dostatečně cudné. V Japonsku zase platí nařízení, které ustanovuje maximální obvod pasu všech obyvatel nad 40 let. Pánové mohou mít maximálně 85 cm, dámy 90 cm. V Thajsku zase nesmíte řídit auto, pokud na sobě nemáte pokrývku hrudníku, tedy tričko nebo košili.

TIP: Zakroucené paragrafy: 5 nejpodivnějších výmyslů práva

Posměchu si vrchovatě užil také americký republikán David Moore, který bojuje za schválení zákona, jenž by zakazoval nosit na veřejnosti nevhodné oblečení. Jde zejména o modely odhalující bradavky (u obou pohlaví) a zvýrazňující hýždě, genitálie a pánev obecně: například elastické kalhoty na jógu nebo pánské slipové plavky.

  • Zdroj textu:

    Radio Free Asia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Hans Christian Andersen proslul jako autor dětských pohádek, sám ale trpěl nejrůznějšími fóbiemi.

Historie
Věda

Současná podoba RMC v afghánských misích.

Válka

Káně rousná (Buteo lagopus) má rozpětí křídel až 140 cm a bělavější zbarvení než naše káně lesní (Buteo buteo).

Příroda

Obrazec dlouhý 37 metrů s jasně viditelnými liniemi o tloušťce mezi 30 a 40 centimetry představuje kočku s natočenou hlavou. Vědci jeho vznik datují do let 200 až 100 před naším letopočtem.

Zajímavosti

Ledovec Silvretta ve švýcarských Alpách. Odborníci odhadují, že do konce století zmizí 95 procent ze současných čtyř tisíc alpských ledovců.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907