Konec štiplavých poznámek: Kim Čong-un zakázal v KLDR sarkasmus

13.09.2016 - Martin Reichman

Nejrůznější zákazy a příkazy tak nějak k soužití lidí patří. Některé jsou nutné, jiné zbytečné a další vyloženě absurdní. Mezi ty nejabsurdnější patří i čerstvé nařízení určené Severokorejcům

Kim Čong-un -<p>Ihned po uvedení do funkce prvního tajemníka strany dal Kim Čong-un všem svým generálům najevo, že přichází silná osobnost. Minometem nechal popravit svého strýce a mentora. </p>
Kim Čong-un -

Ihned po uvedení do funkce prvního tajemníka strany dal Kim Čong-un všem svým generálům najevo, že přichází silná osobnost. Minometem nechal popravit svého strýce a mentora. 


Reklama

Prázdné obchody? Může za to Amerika! Špatné počasí? Zlí Američané! Přesolené jídlo, roztržená košile či prohra místního sportovního klubu – to vše bylo mezi prostými Severokorejci zvykem v nadsázce připisovat na vrub arcizlounům z Wall Street. S tím je ale nyní konec - vůdce Kim Čong-un sarkasmus zakázal. 

Obyvatelé Severní Koreje byli varováni, aby v každodenní konverzaci sarkastickým tónem nemluvili o režimu ani Kimovi samém. O zákazu byli občané informováni na sérii masových shromáždění, která se konala po celé zemi.

Zákaz smíchu, obezity i nahoty za volantem

Absurdní nařízení ale rozhodně nejsou vynálezem diktátorů a totalitních vůdců – před dvěma lety se například místopředseda turecké vlády Bülent Arinç vyslovil pro zákaz smíchu a tlachání žen. Není prý dostatečně cudné. V Japonsku zase platí nařízení, které ustanovuje maximální obvod pasu všech obyvatel nad 40 let. Pánové mohou mít maximálně 85 cm, dámy 90 cm. V Thajsku zase nesmíte řídit auto, pokud na sobě nemáte pokrývku hrudníku, tedy tričko nebo košili.

TIP: Zakroucené paragrafy: 5 nejpodivnějších výmyslů práva

Posměchu si vrchovatě užil také americký republikán David Moore, který bojuje za schválení zákona, jenž by zakazoval nosit na veřejnosti nevhodné oblečení. Jde zejména o modely odhalující bradavky (u obou pohlaví) a zvýrazňující hýždě, genitálie a pánev obecně: například elastické kalhoty na jógu nebo pánské slipové plavky.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Radio Free Asia

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907