Kráva proti helikoptéře: Nečekaný vítěz souboje dobytka a stroje

29.10.2016 - Vilém Koubek

Nedaleko australského města Coen se střetla kráva s helikoptérou. Zatímco však stroj skončil v plamenech a už nikdy nepoletí, zvíře spokojeně odběhlo pryč


Reklama

Australský dobytek nahánějí z rozlehlých pastvin do ohrad jezdci na koních, kterým při tom nezřídka ze vzduchu asistují malé helikoptéry. Leteckou taktiku praktikovali donedávna také na farmě Coen Cattle Station – 18. září se však situace dramaticky změnila. Pilot totiž klesl při nahánění zvířat příliš nízko, až zavadil ližinami o rohy zaběhnuté krávy. Kontakt stroj vychýlil z rovnováhy a následovala havárie: Pilot sice vyvázl bez úhony, ale vrak se nakonec vznítil a zbyly z něj pouze ohořelé trosky. Zvířeti se naštěstí rovněž nic nestalo – z místa nehody uteklo a strávilo spokojenou noc na svobodě. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Queensland Police News

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907