Křeslo pro diktátora: Německý umělec vytvořil křeslo z legendární AK-47

05.01.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Křeslo, které musí nadchnout každého afrického diktátora i movité milovníky zbraní, vytvořil německý umělec Rainer Weber. Originální židle je vytvořena z šesti vyřazených kalašnikovů. Části legendární ruské útočné pušky k sobě Weber svařil a opatřil je povrchovou úpravou.

„Design, technologie a funkční umění mě fascinovalo od doby, kdy jsem byl ještě dítě. Nápad vytvořit křeslo ze zbraní jsem dostal poté, co jsem si přečetl knihu o sovětském konstruktérovi Michailu Kalašnikovovi,“ řekl o svém výtvoru německý umělec.

Křeslo Weber nabízí ve dvou verzích v limitované třicetikusové sérii – dražší verze z 22karátového zlata vyjde na 120 tisíc euro (v přepočtu asi 3,1 milionu korun), levnější chromovaná úprava je zhruba o milion levnější.

Nutno dodat, že Weberovo dílo není úplně původní. Podobné křeslo vyrobil v roce 2002 i Cristóvão Estavão z Mosambiku. Jeho Throne of Weapons je v majetku Britského muzea v Londýně.

  • Zdroj textu:

    Ferrari Press Agency, Wikipedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Bitva na Kulikově poli 

Historie

Letecký snímek pahorku Navan Fort

Věda

Přivrácenou stranu Měsíce možná zpočátku silně zahřívala rozpálená Země. Nemohlo by jít o příčinu odlišného geologického vývoje obou jeho polokoulí?

Vesmír
Zajímavosti

Po vítězství u Kurska se Abdulin zúčastnil bojů u řeky Dněpr a koncem listopadu 1943 utrpěl u Znaměnky vážné zranění.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907