Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů?

29.11.2018 - Stanislav Mihulka

Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů? Odpověď vás určitě překvapí

<p>Krokodýli si v Austrálii v letech 2017 a 2018 připsali „jen“ 17 lidských obětí.</p>

Krokodýli si v Austrálii v letech 2017 a 2018 připsali „jen“ 17 lidských obětí.


Reklama

Austrálie je domovem řady životu nebezpečných zvířat. Žijí tam velcí krokodýli mořští, obávaní žraloci i mnoho druhů velice jedovatých hadů. Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů?

Podle nedávných údajů statistické agentury Australian Bureau of Statistics jsou v Austrálii nejvražednějšími zvířaty – koně a krávy. Hospodářská zvířata jsou v Austrálii zodpovědná za 77 mrtvých mezi lety 2008 až 2017. Ostatní druhy savců měly na svědomí 60 mrtvých, nebezpečný hmyz 27 mrtvých, žraloci a další mořští tvorové 26 mrtvých, hadi a ještěři se podíleli na 23 úmrtích, psi na 22 a děsiví australští krokodýli si připsali 17 mrtvých.

TIP: Nejčastější příčiny úmrtí v Česku: Víme, na co zemřete

Co z toho vyplývá? Zase takové překvapení to není, v řadě dalších zemí je to úplně stejné. Lidé v dnešní době obvykle přicházejí mnohem častěji do styku s krávou než s jedovatým hadem. Zároveň je jasné, že pro Australany i obyvatele dalších zemí je vlastně statisticky velmi nepravděpodobné, že je zabije zvíře. Mnohem větší množství lidí zemře při autonehodě, kvůli infarktu nebo třeba rakovině.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ABC News

  • Zdroj fotografií: Djambalawa / Wikimedia CommonsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907