Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů?

Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů? Odpověď vás určitě překvapí

29.11.2018 - Stanislav Mihulka



Austrálie je domovem řady životu nebezpečných zvířat. Žijí tam velcí krokodýli mořští, obávaní žraloci i mnoho druhů velice jedovatých hadů. Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů?

Podle nedávných údajů statistické agentury Australian Bureau of Statistics jsou v Austrálii nejvražednějšími zvířaty – koně a krávy. Hospodářská zvířata jsou v Austrálii zodpovědná za 77 mrtvých mezi lety 2008 až 2017. Ostatní druhy savců měly na svědomí 60 mrtvých, nebezpečný hmyz 27 mrtvých, žraloci a další mořští tvorové 26 mrtvých, hadi a ještěři se podíleli na 23 úmrtích, psi na 22 a děsiví australští krokodýli si připsali 17 mrtvých.

TIP: Nejčastější příčiny úmrtí v Česku: Víme, na co zemřete

Co z toho vyplývá? Zase takové překvapení to není, v řadě dalších zemí je to úplně stejné. Lidé v dnešní době obvykle přicházejí mnohem častěji do styku s krávou než s jedovatým hadem. Zároveň je jasné, že pro Australany i obyvatele dalších zemí je vlastně statisticky velmi nepravděpodobné, že je zabije zvíře. Mnohem větší množství lidí zemře při autonehodě, kvůli infarktu nebo třeba rakovině.

  • Zdroj textu

    ABC News

  • Zdroj fotografií

    Djambalawa / Wikimedia Commons


Další články v sekci