Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů?

29.11.2018 - Stanislav Mihulka

Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů? Odpověď vás určitě překvapí

<p>Krokodýli si v Austrálii v letech 2017 a 2018 připsali „jen“ 17 lidských obětí.</p>

Krokodýli si v Austrálii v letech 2017 a 2018 připsali „jen“ 17 lidských obětí.


Reklama

Austrálie je domovem řady životu nebezpečných zvířat. Žijí tam velcí krokodýli mořští, obávaní žraloci i mnoho druhů velice jedovatých hadů. Která zvířata mají v Austrálii na svědomí největší počet lidských životů?

Podle nedávných údajů statistické agentury Australian Bureau of Statistics jsou v Austrálii nejvražednějšími zvířaty – koně a krávy. Hospodářská zvířata jsou v Austrálii zodpovědná za 77 mrtvých mezi lety 2008 až 2017. Ostatní druhy savců měly na svědomí 60 mrtvých, nebezpečný hmyz 27 mrtvých, žraloci a další mořští tvorové 26 mrtvých, hadi a ještěři se podíleli na 23 úmrtích, psi na 22 a děsiví australští krokodýli si připsali 17 mrtvých.

TIP: Nejčastější příčiny úmrtí v Česku: Víme, na co zemřete

Co z toho vyplývá? Zase takové překvapení to není, v řadě dalších zemí je to úplně stejné. Lidé v dnešní době obvykle přicházejí mnohem častěji do styku s krávou než s jedovatým hadem. Zároveň je jasné, že pro Australany i obyvatele dalších zemí je vlastně statisticky velmi nepravděpodobné, že je zabije zvíře. Mnohem větší množství lidí zemře při autonehodě, kvůli infarktu nebo třeba rakovině.

  • Zdroj textu:

    ABC News

  • Zdroj fotografií: Djambalawa / Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jedním z kandidátů na ženicha byl pruský princ Fridrich

Historie

Jeskyně rákosových fléten je k vidění u čínského města Guilin v čínské autonomní oblasti Kuang-si. Podzemní prostora je zhruba 180 milionů let stará a kromě mnoha krápníkových útvarů je v ní i více než 70 inkoustových nápisů pocházejících z konce 8. století. Ty dokazují, že jeskyně se těší lidské pozornosti už více než 1 200 let. Jméno pravděpodobně dostala podle v okolí rostoucího rákosu vhodného pro výrobu fléten. Jeskyně má tři vchody a je asi 240 metrů dlouhá. Od roku 1962, kdy byla otevřena pro veřejnost, ji navštívily miliony turistů. Na snímku je část jeskyně nazvaná Křišťálová palác dračího krále.

Příroda

Někteří lidé mají psy v krvi

Věda
Vesmír

Když v roce 2014 obsadili bojovníci Islámského státu Mosul, nikdo nevěřil, že se dokážou udržet u moci. Každý rok přesto dokázal vydělat přes 18 miliard korun. Daně vybíral až do poslední chvíle před svým zánikem.

Zajímavosti

Prvorepubliková akcie společnosti Kolben a Daněk

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907