Láska v oblacích: Zamilované „ano“ v padajícím letadle

12.11.2017 - Vilém Koubek

V letadle, které se mělo každou chvíli zřítit z oblohy a pohřbít zamilovaný pár, požádal Chris v posledních okamžicích života svou přítelkyni Casey o ruku. Havárie se nakonec nekonala a zasnoubená dvojice plánuje svatbu

Chris Jeanes a Casey Kinchella
Chris Jeanes a Casey Kinchella

Reklama

Australský právník Chris Jeanes hodlal požádat svou přítelkyni Casey Kinchellaovou o ruku na Bali, kam letěli na dovolenou. Když však vinou technické závady letadlo kleslo o šest kilometrů a ze stropu se spustily dýchací masky, zavládla na palubě panika.

Letušky podle Chrise pobíhaly sem a tam a vykřikovaly něco o problémech, sedačky se divoce otřásaly a všudypřítomný chaos nasvědčoval, že se blíží zkáza.

Chris proto nemeškal a v takřka filmovém gestu požádal svou vyvolenou o ruku dřív, než mu havárie překazí plány. Casey řekla „ano“, stroj však nakonec naštěstí nespadl, a s nohama pevně na zemi tak již snoubenci pilně plánují svatbu.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Airbus, Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Rosomáci jsou stále loveni pro svou kožešinu. Huňatá srst, promaštěná přírodními oleji, totiž dokonale izoluje proti chladu a netvoří se na ní námraza.

Příroda

Plastová láhev se rozkládá až 200 let. Ročně jich přitom v oceánu skončí přes devět milionů tun.

Zajímavosti

Dosud nejvyšší rychlostí – 16,26 km/s, tj. 58 536 km/h – zamířila do kosmu sonda New Horizons, která pak v roce 2015 prolétla kolem Pluta. Přestože jí při startu nebyla udělena třetí kosmická rychlost, opustí Sluneční soustavu podobně jako Pioneer 10 a 11 či Voyager 1 a 2 – všechny totiž urychlil průlet kolem obřích planet.

Vesmír

Dovbušovi nebylo ani čtyřicet, když se stal vůdcem zbojnické bandy operující v rozsáhlé oblasti východních Karpat.

Historie
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907