Laskavá záplava: Dopravu v USA zablokoval na 10 hodin uschlý plevel

08.02.2020 - Vilém Koubek

Státní silnici ve státě Washington zablokovala na 10 hodin hromada seschlých rostlin dosahující výšky devíti metrů


Reklama

Laskavec bílý roste v drobných košatých keřících, jež po roce usychají, načež je „trhá“ a odnáší vítr. Nedílnou součást americké flóry si obzvlášť oblíbili filmaři, kteří ji využívají coby kulisu do westernů. Ve státě Washington však lidé zažili doslova laskavcovou záplavu, když se na silnici číslo 240 zničehonic v poryvech přihnala hromada seschlých rostlin dosahující výšky devíti metrů. Přívalová vlna uvěznila pět aut, jež přispěchali vyprošťovat hasiči. Nános chuchvalců byl ovšem natolik hustý, že ho prorazil teprve sněžný pluh. „Záchranná operace“ přitom trvala deset hodin.

TIP: Kurýři UPS neodbočují vlevo: Šetří tím palivo, čas i životní prostředí

Podnebí na severozápadě Washingtonu je typickou polopouští a problémy s laskavci se zde objevují hlavně v zimě a v létě, kdy silný vítr nafouká uschlý plevel z okolních plošin k dálničním valům. Místní jsou tak na valící se chuchvalce laskavců zvyklí, nedávná „nálož“ ale překvapila i je. Podle Chrise Thorsona, příslušníka dálniční hlídky, nebyla podobná záplava k vidění nejméně 20 let.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kvůli nádoru nemohou tasmánští čerti žrát, a brzy tak hynou hlady. Vědci ale nedávno zjistili, že u některých ďáblů již tělo na rakovinu reaguje tvorbou protilátek.

Zajímavosti
Věda

Podle dat sondy InSight se Mars se třese více než Měsíc a o něco méně než Země.

Vesmír

Takarkori, jihozápadní Libye

Věda

Řada vojáků odmítla bojovat za císaře pána a místo nejisté budoucnosti na frontě raději dezertovala.

Historie

Hnízda hýlů mexických (Haemorhous mexicanus) přivedla zoology k závěru, že nikotin je v dlouhodobém horizontu škodlivý i ptákům

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907